Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:45
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Z szyb samochodów znikną naklejki. Czy można je już usunąć?

Skoro naklejki z numerem rejestracyjnym nie będą już wydawane, to czy można taką usunąć już z szyby swojego auta? I jak zrobić to prawidłowo?
Z szyb samochodów znikną naklejki. Czy można je już usunąć?
Autor: iStock/Wikipedia Zamek73
Oceń

To jedna ze zmian, jaką wprowadza Ministerstwo Infrastruktury. Ma to pozwolić zaoszczędzić kierowcom pieniądze. Chodzi o 94,5 zł, bo – rejestrując auto – nie trzeba już będzie opłacać wydania karty pojazdu (75 zł), wspomnianej nalepki kontrolnej (18,5 zł) ani uiszczać opłaty ewidencyjnej (1 zł).

Wielu kierowców może w takim razie uznać, że już teraz mogą usunąć naklejkę z szyby. Tego jednak robić jeszcze nie wolno. Przepisy wejdą w życie 4 września. Do tego czasu nalepkę trzeba mieć na szybie, bo za jej brak grozi kara w wysokości 100 złotych.

Ale już we wrześniu przednią szybę będzie można wyczyścić. Jak to zrobić, żeby jej nie uszkodzić? Nie polecamy skrobania, bo w ten sposób można porysować szybę, a nawet doprowadzić do jej pęknięcia.

Najlepiej zastosować metodę, która sprawdza się przy usuwaniu winiet z autostrad: użyć suszarki do włosów. Nalepkę trzeba dobrze podgrzać. Należy to zrobić dokładnie, kierując strumień gorącego powietrza na całą jej powierzchnię. Następnie trzeba ją delikatnie odkleić, zaczynając od któregoś z rogów.

Może się zdarzyć, że na szybie zostaną resztki kleju lub fragmenty naklejki. Wtedy należy je usunąć szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną albo zmywaczem do paznokci.


Napisz komentarz
Komentarze
Pioter 17.08.2022 08:49
Sa lepsze sposoby na usuniecie nalepki. Nalepkę i szybe wokol trzeba bardzo mocno podgrzać najlepiej opalarka do farby. Jak zacznie sie kurczyc, to trzeba chlusnac na nia lodowata woda i sama zejdzie. Robilem tak nie raz. Polecam ten latwy sposob.

Hebel 18.08.2022 09:52
Ten wpis należy usunąć. Pioter bawi się w trollowanie i wprowadza ludzi w błąd.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty PisTreść komentarza: Panie Redaktorze ciekawszy temat jest, że polskie służby, czy tez ich sluzby bez napletów ców jak zwał tak zwał, w Warszawie na lotnisku ćwiczą szybką ucieczke w razie zagrożenia, ciekawe jakiego zagrożenia, i kto sie załapie bo napewno nie biedota..Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:59Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: BenzTreść komentarza: Nie dziwota,,,,w zeszłą niedzielę jechałem na grzyby w okolice Świętoszowa 6 ciężarówek goniło ponad 120 km ,/h skoro nasze mogą jeździć max 90 to amerykanom całkiem się w głowach po przewracałoData dodania komentarza: 03.10.2022, 18:32Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: Ta prawdziwaTreść komentarza: Do Tereska o ile dobrze pamiętam to w zakładzie nie było emerytki Tereski przyjętej ponownie po odejściu na emeryturę do pracy .Myślę więc, że osoba która napisała ten komentarz podszyła się pod inna osobę. Co boi się podpisać swoim imieniem?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:26Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Emerytka Tereska, jakoś nie przypominam sobie takiej.Zamiast szkalować kogoś lepiej podpisz się kim jesteś,a nie Tereska.Zabrakło Ci odwagi?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:14Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama