Udana inauguracja

W pierwszym spotkaniu sezonu 2022/2023 pokonaliśmy na wyjeździe AKS Strzegom. Nie było jednak łatwo, a 3 punkty zespół Łużyc zapewnił sobie dopiero w doliczonym czasie gry!
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W pierwszym składzie trener Radosław Szajwaj desygnował do gry 4 nowych zawodników. Od początku zagrali bowiem Biernat, Zachaczewski, Kozioł i Ziółkowski. Rozpoczęliśmy mocno. Od pierwszych minut nasz zespół posiadał inicjatywę i już w 3 minucie objęliśmy prowadzenie. Mocny strzał Sebastiana Monika z rzutu wolnego zdołał odbić bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce Damiana Buzały był bez szans.

Szybko zdobyta bramka nie podłamała gospodarzy, którzy już 2 minuty później mogli wyrównać. Nieporozumienie Chmielowca i Biernata próbował wykorzystać Kusio, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Z biegem czasu to zespół AKS zaczął osiągać przewagę i zepchnął naszą drużynę do defensywy. Gospodarzom nie udało się jednak stworzyć większego zagrożenia pod bramką Biernata. W pierwszej części meczu po stronie Łużyc próbowali jeszcze Monik i Ziółkowski, ale brakowało dokładności i zimnej krwi pod bramką Bartłomieja Ziobro. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zawodnicy Łużyc wciąż byli ospali, co szybko wykorzystali gracze Przemysława Malczyka. W 48 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do niepilnowanego Mateusza Miazgi, który strzałem z 16 metrów wyrównał stan meczu. AKS w pierwszej fazie drugiej części osiągnął znaczną przewagę i gra toczyła się głównie na połowie naszego zespołu. Liczne dośrodkowania były jednak skutecznie neutralizowane przez naszych obrońców, a w dwóch sytuacjach znakomicie interweniował Kacper Biernat. Lubanianie też mieli swoje szanse. Z rzutu wolnego próbował Zachaczewski (dobrze interweniował Ziobro), a strzałem z dystansu Buzała (minimalnie niecelnie).

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Łużyce objęły prowadzenie. W doliczonym czasie gry doskonale z rzutu wolnego dośrodkował Chernyschenko, a Kamil Młynarski – choć na raty – zdołał umieścić piłkę w siatce! AKS rzucił się do odrabiania strat, ale w końcowej fazie spotkania koncentracja była po naszej stronie. W doliczonym czasie gry zawodnikom obu zespołów puściły jeszcze nerwy, choć samo spotkanie przebiegało w sportowej atmosferze, pomimo aż 10 żółtych kartek pokazanych zawodnikom obu drużyn. Czerwonymi kartkami zostali ukarani Sitek (Łużyce) oraz Ziobro (AKS). Sędzia doliczył łącznie 11 minut, po czym zakończył spotkanie. 3 punkty wróciły do Lubania!

AKS Strzegom – Łużyce Lubań 1:2 (0:1)

Bramki. Miazga 48’ oraz Buzała 3’, Młynarski 90+1’

Żółte kartki: Kusio, Aldeir, Miazga, Shcheniavskyi, Białas oraz Zachaczewski, Chmielowiec, Wadziński, Trzajna, Kozioł
Czerwone kartki: Ziobro oraz Sitek (dwie żółte) i Zachaczewski (dwie żółte)