Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 11:49
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Święto Wojska Polskiego w Lubaniu

Miasto Lubań, Starostwo Powiatowe, Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne oraz Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc zapraszają mieszkańców na obchody Święta Wojska Polskiego. W programie obchodów znalazła się rekonstrukcja historyczna, koncerty i wystawa.
Święto Wojska Polskiego w Lubaniu
Autor: Sejm RP
Oceń

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się 15 sierpnia na placu Feliksa Netza o 10:45. 

Program

  • 10:45 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Orląt Lwowskich, plac Feliksa Netza
  • 11:00 - otwarcie wystawy poświęconej umundurowaniu, uzbrojeniu i wyposażeniu Wojska Polskiego z okresu II wojny światowej wraz z prezentacją oryginalnych pieśni powstańczych
  • 11:30 - msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba (Osiedle Piastów)
  • 14:00 - rekonstrukcja historyczna pn. Epizod z Powstania Warszawskiego '44
  • 14:30 - grochówka wojskowa z kuchni polowej z pajdą chleba
  • 15:00 - koncert piosenki żołnierskiej na barykadzie w  wykonaniu artystów Teatru Loch Camelot z Krakowa


Napisz komentarz
Komentarze
Demokratka 12.08.2022 10:01
Czas nauczyć i wprowadzić do szkół: Hymn Światowej Federacji Młodzieży Demokratycznej *** Naprzód, młodzieży świata, nas braterski połączył dziś marsz. Groźne przeminą lata; hej, kto młody, pójdź z nami i walcz! Na lądzie i na wodzie, na wschodzie, na zachodzie, w marszu po szczęście, pokój i radość zgodnie nasz dźwięczy krok. *** Znamy warkot granatów, w ogniu walki byliśmy nie raz, przelanej krwi szkarłatem w bitwie sojusz pisaliśmy nasz. Każdy, kto wolność kocha, niechaj zasili pochód! Szczęście narodów, jutro świetlane — to naszych sprawa rąk. *** Młode uderza serce: dość na świecie bezprawia! Już dość! Hej tam! Wznieście proporce! Naprzód, młodzi! Dziś młodzież ma głos! Znowu przeszłości mary światu grożą pożarem. Dalej, kto młody, łącz do pochodu i wołaj: z wojną precz! =============== Ref. Nie zna granic ni kordonów pieśni zew, pieśni zew, pieśni zew. Więc śpiewajmy, niech rozbrzmiewa wolny śpiew, wolny śpiew, wolny śpiew! Przez cały świat słowa pieśni tej niech niesie wiatr! Nie zamilknie, nie ucichnie wolny śpiew, wolny śpiew, wolny śpiew! https://lyricstranslate.com

antyband 12.08.2022 08:28
Jak można obchodzić święto Wojska Polskiego w sytuacji kiedy tego wojska nie mamy, nie mamy broni, nie mamy amunicji, wszystko poszło za sprawą bandyty morawieckiego do KRAINY 'U'.

Jwp 11.08.2022 21:37
Grochówka z kiełbasą?

Tolkien 12.08.2022 14:12
Wyborczą

Mastiusza 11.08.2022 14:24
11:30 - msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba (Osiedle Piastów) =========== Co roku ten sam zafałszowany teatr. Czyli ta msza w intencji żołnierzy 52 Armii Radzieckiej - a dokładnie 3 Gwardyjskiej Armii Pancernej gen. Pawła Rybałko i 4 Gwardyjskiej Armii Pancernej gen. Dmitrija Leluszenko? Ale jeżeli już to byli wyznawcy prawosławia jeżeli w ogóle w jakiegoś boga wierzyli. Wojsko Polskie dopiero po kapitulacji pojawiło się w Lubaniu albowiem do końca wojny Lubań (Lauban) był w rękach niemieckich.

Rysiek 12.08.2022 09:53
Niemcy Lubań obronili , Rosjanie po kilku nie udanych próbach zdobycia miasta poszli dalej aż do Berlina. Lauban nigdy nie został zdobyty przez Rosjan ani Polaków. Niemcy jak się dowiedzieli że Armia Czerwona Jest na przedmieściach Berlina poprzebierali się w cywilne ubrania i próbowali uciec z Lubania. Części z nich to się udało ale większość Rosjanie wyłapali i zamknęli w budynkach obecnego WOP.

Logik 12.08.2022 13:46
Oj, człowiecze. Przecież to jest msza za Ojczyznę, a nie za Lubań czy Lauban.

Bombass 12.08.2022 15:34
Oj człowiecze! Niech już przestaną odprawiać te swoje szamaństwa mszalne w intencji ojczyzny bo widzimy jakie są tego efekty. W całym tym usamowolnionym kabarecie chodzi tym "odprawiaczom" wyłącznie o własny blichtr i mamonę...

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama