Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:52
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Darmowe szkolenia strzeleckie dla każdego. Sprawdź, jak się zapisać

Rozpoczęły się bezpłatne szkolenia na strzelnicach. Ministerstwo Sportu wyda na to 2,5 miliona złotych.
Darmowe szkolenia strzeleckie dla każdego. Sprawdź, jak się zapisać
Autor: iStock
Oceń

To zapowiedziany niedawno przez resort sportu program, który będzie kosztował 2,5 mln zł. Dzięki tym pieniądzom niemal każdy będzie mógł wziąć udział w krótkim szkoleniu strzeleckim.

– Program Upowszechniania Strzelectwa to zupełnie nowy model systemowego wsparcia organizacji strzeleckich zajęć sportowych dla młodzieży w wieku 18-26 lat – tłumaczył minister sportu Kamil Bortniczuk. – Naszym celem jest zwiększenie oferty ogólnodostępnych zajęć sportowych wśród młodzieży, a także upowszechnianie postaw proobronnych. Strzelectwo sportowe to ciekawa dyscyplina, która uczy koncentracji i dokładności. Dlatego uważam, że powinna znaleźć stałe miejsce w procesie edukacji młodych Polaków – podkreślił.

Tyle że akurat ta część programu, która ma kosztować 2,5 mln zł, jest przeznaczona dla osób starszych, powyżej 26 lat. Z kolei hasło, że jest to oferta dla każdego, też nie do końca odpowiada prawdzie. Na takie szkolenie trzeba się zapisać w strzelnicy, która bierze udział w programie, a liczba miejsc na każdym kursie jest ograniczona. Warunkiem jest także to, że osoba, która chce się nauczyć obchodzenia z bronią, nie może należeć do klubu strzeleckiego ani mieć pozwolenia na broń. To działanie skierowane do osób, które nie miały wcześniej styczności z bronią.

Jak się zapisać na szkolenie?

Wystarczy wejść na tę stronę i wybrać właściwe województwo. Wtedy pojawią się adresy klubów oraz terminy szkoleń. W województwie dolnośląskim, strzelać można Świdnicy i dwóch strzelnicach w Wałbrzychu.

Miejsc nie ma dużo, a terminy najbliższych szkoleń to już raczej wrzesień i później.

Program zakłada przeszkolenie 3740 osób niezwiązanych ze strzelectwem z techniki strzelania, budowy i działania broni sportowej oraz broni używanej w konfliktach zbrojnych XIX wieku.

– Zajęcia odbywają się w 20-osobowych grupach. Żeby wziąć w nich udział, należy się zarejestrować przez formularz rejestracyjny w zakładce „Zapisy”. Grupy szkolą się od lipca do grudnia. Rejestracja na daną grupę rozpoczyna się 14 dni przed rozpoczęciem zajęć. Decyduje kolejność zgłoszeń – informuje Polski Związek Strzelectwa Sportowego.


Napisz komentarz
Komentarze
wiktor 10.08.2022 13:33
SUPER SPRAWA .PISZE SIE .WIEM ZE ZA KOMUNY TAK BYŁO I TAK POWINNO BYC .ALE JAK WIDZE WSZYSCY CO TU PISZA SA ZA OPOZYCJA I KOMUNA ALE STRZELAC NIE CHCA .DZIWNE .

zulu 09.08.2022 22:45
Wszyscy uczmy się strzelać tak aby bronić politykierów którzy pchają nas do wojny.Absurd.

lubaniak 10.08.2022 09:37
Myślę, że powinniśmy wiedzieć z której strony wylatuje kula, żeby... Dostatecznie dobrze bronić własnego domu i rodziny. Polityków, wszystkich opcji(!), mam w bardzo wstydliwym miejscu.

abc 10.08.2022 11:54
Uczmy sie strzelac zeby bronic niepodleglej RP I rodziny politycy sami dadza sobie rade.

absurd 09.08.2022 17:28
Przepracowałem 25 lat w Policji. Jestem członkiem PZŁ, instruktorem strzelectwa sportowego i myśliwskiego. Wychowywałem się w domu, gdzie "od zawsze" była broń. Zgodnie z posiadanym zezwoleniem mogę nabyć karabin z którego mogę celnie strzelać na 1.5 kilometra, ale... Nie mogę nabyć, bez wcześniejszych szkoleń i członkostwa w PZSS, broni sportowej bocznego zapłonu. Gdy rozmawiam na ten temat z Kolegami z Niemiec, czy Czech, ci wybałuszają oczy i nie wierzą.

Stanley 09.08.2022 21:35
Darz Bór

Dziadek 09.08.2022 17:06
Szczelił bym sobie z bazooki, marzenie:), ale to chyba by nie było za darmo. Bazooka jest najfajniejsza, nie pozostawia pola do dyskusji, nic a nic.

Bazooka 09.08.2022 21:31
Strzel sobie baranka. Tylko weź porządny rozbieg.

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama