Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 21:02
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zajrzyjcie do portfela. Na takich banknotach możecie zarobić

Banknot dziesięciozłotowy wart kilkanaście razy więcej? Brzmi jak żart, jednak wcale nie musi nim być.
Zajrzyjcie do portfela. Na takich banknotach możecie zarobić
Autor: Pixabay.com
Oceń

Na pierwszy rzut oka wszystkie banknoty w ramach jednego nominału wyglądają tak samo. Jednak gdy przyjrzymy się im bliżej, możemy odkryć zadziwiające szczegóły. Przy odrobinie szczęścia zdarzy się, że będziemy w posiadaniu banknotu, który pozostaje w większym zainteresowaniu kolekcjonerów. Jak to rozpoznać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na numer seryjny umieszczany po lewej stronie banknotu (na dole) oraz po stronie prawej.

Takie same cyfry i niski numer seryjny

Jak informuje serwis GeekWeek, kolekcjonerzy z pewnością zechcą bliżej przyjrzeć się banknotom, których numer seryjny składa się wyłącznie z takich samych cyfr, typu AK4444444. Niełatwo jednak trafić na takie okazy, gdyż w każdej serii liczba takich unikatowych egzemplarzy jest matematycznie ograniczona. Kolekcjonerzy chętnie sięgną też po banknoty z niskim numerem seryjnym, np. 0000002.

Numery radarowe

Niekiedy zarobić możemy także na banknotach, w przypadku których oznaczenie serii jest numerem radarowym. Numer radarowy to nic innego jak numer złożony z cyfr ułożonych w kolejności rosnącej bądź malejącej, symetrycznie – chociażby KE1234321.

Serie początkowe i zastępcze

Dla miłośników numizmatyki ciekawe mogą okazać się również serie początkowe (typu: AA00) albo zastępcze. Te drugie powstają, gdy w danym egzemplarzu stwierdzono wadę i jego druk został przeprowadzony ponownie.

Uszkodzony banknot

Wbrew pozorom zysk może przynieść też uszkodzony banknot. To właśnie pieniądz, który mimo swej wady umknie uwadze kontrolerów, szybko rozpala wyobraźnię zbieraczy unikatów. Mogą być to banknoty, na których brakuje np. hologramu bądź numeru seryjnego.


Napisz komentarz
Komentarze
brandon 01.08.2022 01:47
jezeli to jest prawda podpisz sie pod tym oczernianiem,Od wiekow wojowano z kosciolem ale prawda zawsze zwycieza.

Redemptor 30.07.2022 14:33
Tylko cicho...sza! Jeden z wikariuszy diecezji legnickiej pojechał na tydzień z cichą kochanką nad morze. Pensjonat w Łebie. Oczywiście bez kredytowania. I nawet nie musiał zapraszać metodą księdza-rzecznika z Białegostoku. I tak powinno być, bo kto ten celibat wymyślił - wiemy? =========== A przy okazji. Mówiąc jasno: gdyby jakakolwiek grupa społeczna czy zawodowa była traktowana tak, jak przedstawiciele Kościoła katolickiego, gdyby pozwalano jej członkom na wszystko, zapewniając dyskrecję całkowitą bezkarność, szybko zaczęliby się zachowywać tak jak księża. Weźcie nauczycieli, pilotów, bankowców, górników, rolników, czy policjantów - kogo tylko chcecie i powiedzcie im: od dziś, tylko z racji wykonywania waszego zawodu stoicie ponad prawem. Cokolwiek zrobicie, nieważne jak złego, włos wam z głowy nie spadnie. Możecie gwałcić, molestować, znęcać się fizycznie i psychicznie, możecie ich okradać, oszukiwać, okłamywać, ubliżać im i zmuszać do różnych rzeczy i - nawet jeśli to się wyda, wyjdzie na jaw - nic wam nie grozi. Jesteście kryci. Policja i prokuratura są na naszych usługach, politycy tworzący prawo są na naszych usługach, broni nas otumaniona naszą propagandą część społeczeństwa - róbcie co chcecie, jesteście bezkarni. Jak sądzicie, jak długo po takiej deklaracji zaczęłaby się w tych zawodach degeneracja, dokładnie taka jak w wydaniu Kościoła rzymsko katolickiego? - pyta dziennikarka Eliza Michalik Brak racjonalnego podejścia do roli Kościoła w państwie, nadanie mu przywilejów, zapewnienie bezkarności, brak jasnej, uczciwej i publicznej debaty na jego temat po prostu musiało się tak skończyć. Teraz musimy zrozumieć, że Kościół jest zepsutą, skorumpowaną, przeżarta przestępczością, dewiacjami, chciwością i głupotą instytucją i on sam nie zatrzyma się nigdy. To Państwo musi z nim zrobić porządek - kończy.

Agaqqq 31.07.2022 12:36
A co ten komentarz ma wspólnego z artykułem?

Xfty 31.07.2022 20:17
Napewno nie obecny rząd.to jedna i ta sama mafia.

Heniek 01.08.2022 16:09
Ale podobno ona jest głośna jak się do niej pleban dorwie.. to czemu piszesz "cichą"??

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama