Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:25
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Mściszów i Grabiszyce. Dwa pożary w jednym czasie

Upały i przeciągająca się susza sprzyjają powstawaniu pożarów pól uprawnych i łąk. Dziś w ciągu dwóch minut do dyżurnego stanowiska kierowania PSP w Lubaniu wpłynęły dwa zgłoszenia o pożarach pól w dwóch odległych od siebie miejscowościach.
Mściszów i Grabiszyce. Dwa pożary w jednym czasie
Pożar w Grabiszycach Średnich
Autor: Zdjęcia OSP Platerówka/ Wideo Czytelnika
Oceń

Zgłoszenia wpłynęły między 12:47 a 12:48, oba dotyczyły pożarów łąk. Pierwsze ze zgłoszeń mówiło o płonącym polu w Mściszowie w bezpośrednim sąsiedztwie domu. W związku z tym, że zagrożony był budynek mieszkalny na miejsce zadysponowano 3xJRG PSP Lubań, OSP Radostów i OSP Mściszów. Po przyjeździe okazało się, że dom jest jeszcze bezpieczny, a ogniem objęty jest fragment łąki i przydomowy ogród. Spaleniu uległ obszar ziemi o powierzchni 2-3 arów.

Drugie ze zgłoszeń to pożar łąki w Grabiszycach Średnich. Tam akcja, która miała być łatwiejszą zaangażowała aż trzy zastępy OSP. Ogień pojawił się na łące w trudno dostępnym terenie i zanim na miejsce dotarli strażacy pożar mocno się rozprzestrzenił. Ostatecznie spłonęło 50 arów łąki. Naszemu czytelnikowi udało się nagrać słup dymu, który unosił się w niebo w miejscu pożaru. Pole w Grabiszycach gasili druhowie OSP Platerówka, OSP Leśna i OSP Grabiszyce.

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.Napisz komentarz
Komentarze
Gość 28.07.2022 19:19
Pożar w Grabiszycach... Przypadek? Nie sądzę ?

Do gościa 29.07.2022 11:08
A co, macie tam piromana? To zgłosić odpowiedim słuzbom, zanim zacznie Wam domostwa podpalać.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama