Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:36
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Projekt “Za naszych czasów” rozwija skrzydła

Kolejne spotkania międzypokoleniowego projektu “Za naszych czasów” zrealizowane. Tym razem lubańska młodzież stanęła przed bardzo ciekawym wyzwaniem – ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadów z seniorami!
Projekt “Za naszych czasów” rozwija skrzydła
Oceń

Nie zostali wrzuceni jednak na głęboką wodę. W dniu 23 czerwca 2022 roku zorganizowane zostały dla młodzieży warsztaty, na których Teo Łagowska przeszkoliła młodszych uczestników jak poprawnie i bez stresu przeprowadzić wywiad z osobami starszymi. Aby przećwiczyć uzyskaną wiedzę uczestnicy zostali podzieleni na cztery zespoły, z których każdy po kolei miał za zadanie opowiedzieć swoją historię, reszta w tym czasie notowała oraz, jak była taka potrzeba, zadawała pytania prowadzącej.

Swoje umiejętności młodzież sprawdzić mogła już 25 czerwca 2022 roku, kiedy to spotkała się razem z grupą przygotowanych na wywiad seniorów. Początek spotkania minął na rozluźniających grach integracyjnych oraz formalnościach. Po tym jednak przeszli do działania. Uczestnicy zostali dobrani w pary – senior z osobą młodszą, po czym usiedli do stolików. Młodzież zadawała pytania typu: “Które ze wspomnień z dzieciństwa utkwiło Pani/Panu najbardziej w pamięci? Czym różni się dawny Lubań od tego teraźniejszego?”. Godzina opowiadań nie była jednak monotonna, gdyż seniorzy zabrali ze sobą zdjęcia lub inne pamiątki z dawnych lat! Po wysłuchaniu historii każdy z młodzieży musiał przedstawić opowieść swojego partnera na środku sali, a zwieńczeniem spotkania były refleksje seniorów dla młodzieży. Padło wiele filozoficznych pytań oraz motto, aby doceniać każdą spędzoną chwilę, a wszystko to w miłej atmosferze.

Warsztaty zorganizowaliśmy przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Glodek za goszczenie naszej międzypokoleniowej ekipy w Miejskim Domu Kultury.

Projekt realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", przy finansowaniu z programu Europejski Korpus Solidarności.Napisz komentarz
Komentarze
Moguncjusz 04.07.2022 18:23
32 lata religii w szkole: Wynik mierny. Tak młodzi ludzie odchodzą z Kościoła. Część biskupów wreszcie zaczyna zauważać, że religia w szkole mija się z zadaniami, które jej przyświecały. Wygląda więc na to, że "outsourcing" edukacji religijnej na świecki system oświatowy, zmierza do kresu – pisze w Onecie Karol Kleczka, redaktor miesięcznika "Znak". Przed tak zwanym „chrztem” kraj Polan istniał. Jak wywalimy Kościół rzymski i pochodne mu sekty z kraju to Polska też będzie istnieć – ale o wiele bogatsza i mądrzejsza. Wiara tych fanatyków i ich pisma nie jest żadnym dowodem na istnienie boga. Jest tyko dowodem na to, że naiwni uwierzyli tym, którym bardzo zależało aby uwierzyli. I tylko po to aby im służyli na kolanach.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty PisTreść komentarza: Panie Redaktorze ciekawszy temat jest, że polskie służby, czy tez ich sluzby bez napletów ców jak zwał tak zwał, w Warszawie na lotnisku ćwiczą szybką ucieczke w razie zagrożenia, ciekawe jakiego zagrożenia, i kto sie załapie bo napewno nie biedota..Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:59Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: BenzTreść komentarza: Nie dziwota,,,,w zeszłą niedzielę jechałem na grzyby w okolice Świętoszowa 6 ciężarówek goniło ponad 120 km ,/h skoro nasze mogą jeździć max 90 to amerykanom całkiem się w głowach po przewracałoData dodania komentarza: 03.10.2022, 18:32Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: Ta prawdziwaTreść komentarza: Do Tereska o ile dobrze pamiętam to w zakładzie nie było emerytki Tereski przyjętej ponownie po odejściu na emeryturę do pracy .Myślę więc, że osoba która napisała ten komentarz podszyła się pod inna osobę. Co boi się podpisać swoim imieniem?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:26Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Emerytka Tereska, jakoś nie przypominam sobie takiej.Zamiast szkalować kogoś lepiej podpisz się kim jesteś,a nie Tereska.Zabrakło Ci odwagi?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:14Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama