Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 15:14
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Nie tylko ratownicy wodni ciężko pracowali w długi weekend, karkonoski GOPR liczy interwencje w dziesiątkach

W trakcie czterodniowego weekendu drastycznie wzrosła wypadkowość w górach. Ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR interweniowali aż 36 razy. Niestety nie zabrakło poważnych wypadków i to na całym obszarze działania grupy.
Nie tylko ratownicy wodni ciężko pracowali w długi weekend, karkonoski GOPR liczy interwencje w dziesiątkach
Oceń

Wysokie temperatury, piękna pogoda oraz bardzo duży ruch turystyczny przyczyniły się do bardzo dużej ilości wypadków. Zważywszy, że statystyki dotyczą czterech dni - 36 interwencji to dużo. Ratownicy interweniowali praktycznie na całym terenie działania grupy  - od Bramy Lubawskiej przez Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie, Karkonosze, po Góry Izerskie.

Do poważnego wypadku doszło w rejonie Owczych Skał, gdzie poszkodowany spadł z 6 metrów. Goprowcy dotarli do mężczyzny, zabezpieczyli go termicznie oraz farmakologicznie, a następnie znieśli go i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. 

Trzeba pamiętać, że w górach ratownicy najczęściej mogą dotrzeć do poszkodowanych jedynie piechotą, co utrudnia i wydłuża czas dotarcia do poszkodowanych. 

Apelujemy do wszystkich o rozwagę oraz rozsądne planowanie górskich wycieczek‼️

Zadbajmy o odpowiednie nawodnienie ? zapas jedzenia ?? w trakcie długiego wysiłku, okrycie głowy ? podczas słonecznych dni ?, dodatkowe ubrania na wypadek załamania pogody ? ?? oraz planowanie tras odpowiednich do swoich możliwości. ? - apeluje Karkonoska Grupa GOPR.Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama