Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:48
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Stracił przytomność w aucie stojącym w słońcu. Policjanci wybili szybę

Dzięki empatii zgłaszających i szybkiej reakcji policjantów uratowano mężczyznę, który siedział zamknięty w stojącym na słońcu aucie. Do zdarzenia doszło w środę na jednym z parkingów w Szklarskiej Porębie.
  • Źródło: KMP Jelenia Góa
Stracił przytomność w aucie stojącym w słońcu. Policjanci wybili szybę
Oceń

W środę, 15 czerwca o 13:15 policjanci ze Szklarskiej Poręby zostali powiadomieni, że na parkingu przed Lidlem w samochodzie zaparkowanym w bardzo słonecznym miejscu znajduje się mężczyzna, który od pewnego czasu się nie rusza.

Mundurowi widząc brak reakcji na jakiekolwiek bodźce oraz dostrzegając żółtą opaskę z napisem „Diabetic”, w związku z realnym zagrożeniem życia, podjęli decyzje o wybiciu tylnej szyby, aby jak najszybciej otworzyć pojazd i udzielić mężczyźnie niezbędnej pomocy przedmedycznej. - informuje mł. asp. Beata Sosulska-Baran, oficer prasowa KMP w Jeleniej Górze.

Szczęśliwie pomoc przyszła na czas. Mężczyzna oddychał, jednak nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy i monitorowali stan jego zdrowia do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Mężczyzna po zaopatrzeniu przez medyków i wyrównaniu poziomu cukru sukcesywnie dochodził do siebie. W późniejszej rozmowie 68-latek twierdził, iż przebywał w aucie od godziny ok. 12 i nie pamiętał dalszych okoliczności, w których się znalazł. Mężczyzna po konsultacji medycznej wrócił do miejsca zamieszkania. - informuje oficer prasowa.

Dzięki empatii i zainteresowaniu się losem człowieka mężczyzna został uratowany. - Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie. - przypominają jeleniogórscy policjanci.Napisz komentarz
Komentarze
hebel 20.06.2022 02:04
Teraz powinni mu odebrać prawko bo stracił przytomność. Niechby tak się wylogował w trakcie jazdy.

Marta 19.06.2022 16:41
Dzieki Bogu, sa dobrzy ludzie.?

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama