Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 03:34
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Deklaracja CEEB jest obowiązkiem, za jego zaniedbanie słono zapłacimy

Do końca czerwca właściciele i zarządcy wszystkich nieruchomości mają obowiązek złożyć deklarację o posiadanych źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw. Ci, którzy zapomną o tym obowiązku zapłacą 5000 zł kary i nie będą mogli kupić taniego węgla.
Deklaracja CEEB jest obowiązkiem, za jego zaniedbanie słono zapłacimy
Oceń

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to spis informacji na temat źródeł ogrzewania budynków w Polsce. Taki rejestr ma wspomóc walkę ze smogiem i ułatwić wymianę tzw. kopciuchów. Wpis do ewidencji to obowiązek każdego właściciela budynku, w którym znajduje się źródło ciepła. Ostateczny termin złożenia deklaracji to 30.06.2022. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara w wysokości 5000 zł. Deklarację muszą złożyć właściciele i zarządcy budynków, więc jeżeli jesteśmy posiadaczami mieszkania nie mamy obowiązku samodzielnie składać deklaracji, zrobi to w imieniu mieszkańców zarządca.

Jak wysłać deklarację

Deklarację o źródłach ogrzewania budynków można wysłać:

  • drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl. 
  • w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy lub Miasta.

Druki formularzy wraz ze wzorami znajdziecie w plikach do pobrania, poniżej.

Ile deklaracji złożono w gminach powiatu lubańskiego

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego na podstawie punktów adresowych przypisanych do gmin wykazuje w których samorządach złożono najwięcej deklaracji. Od niemal samego początku liderem w kraju jest Zawidów, gdzie złożono 94% deklaracji. W powiecie lubańskim najwięcej deklaracji złożono w Lubaniu, bo 59%, w Leśnej i Olszynie złożono 55% deklaracji, w Siekierczynie 53%. Gorzej sytuacja wygląda w gminie wiejskiej Lubań - 44% i Świeradowie-Zdroju - 40%, najmniej deklaracji złożyli mieszkańcy najmniejszej gminy powiatu Platerówki, tu złożono jedynie 27% deklaracji.

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Grzechu 30.06.2022 18:25
Wiadomo że i co nie zgłoszą nie będą palić węglem tylko śmiećmi...

Mieszkaniec 28.06.2022 06:49
Skąd mam wiedzieć, że trzeba złożyć jakaś deklarację? Żadnego pisma z gminy nie dostałem.

Brodacz 27.06.2022 11:38
Należy zadać sobie pytanie dlaczego jest tak niski procent złożonych deklaracji w gminie wiejskiej Lubań? Może jest niemiła obsługa w gminie w pokoju numer 2 i ludzie nie chcą tam chodzić do Pani, która krzyczy jest opryskliwa i niemiła.

Patrząc realnie 27.06.2022 10:27
I co to da? Ludzie deklarują jakie mają piece, czym ogrzewają, a węgiel staje się coraz mniej osiągalny, strasznie drogi i zdarzy się, że mało kto będzie miał szczęście go kupić i używać. Przyjdzie zima i każdy będzie palić czym się da: chrustem, drewnem, starymi meblami, oponami, śmieciami. Im nowocześniejszy piec, tym droższe będzie ogrzewanie. Ciekawe, jak i kto będzie sprawdzać kto czym będzie palić w grudniu. Podobnie będzie z gazem. Ten co płynie skądś tam będzie mieć kosmiczną cenę. Będziemy dzwonić zębami z zimna.

Zenon 20.06.2022 14:11
Na pierwszym miejscu powinna być gmina Leśna. Ten obecny włodarz wie, że dusi swoich mieszkańców w piekielnym smogu. Praktycznie nie wiele zrobił i zrobi w tym temacie. Ale ten materiał związany z rejestracją źródeł ciepła w Leśnej będzie potrzeby następcy, który będzie chciał ograniczyć smog i taka informacja będzie niezbędna.

Mirek Fajdus 19.06.2022 18:46
Żadnego wezwania nie otrzymałem, więc niech ten śmieszny rząd sp...dała, bo kopa w d... Mogę dać w gratisie.

--------- 20.06.2022 14:06
Bardzo głupia reakcja. Kopa w-pę, to ty dostaniesz jak wybulisz 5000 PLN.

Andrzej 19.06.2022 16:13
Ja palę chrustem zgodnie z zaleceniem tego dziada

Lubaniak 19.06.2022 15:44
Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd że właściciel mieszkania nie ma obowiązku składania deklaracji?. Właśnie właściciel ma taki obowiązek, zarządca przecież nie wie kto ma jakie ogrzewanie.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama