Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 14:49
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Są wykonawcy termomodernizacji SP2

Wykonawcy prac termomodernizacyjnych w budynku SP2 zostali wyłonieni. Z zadeklarowanych cen wynika, że prace będą kosztowały nieco ponad 2,8 mln.
Są wykonawcy termomodernizacji SP2
Oceń

Lubań jeszcze w tamtym roku przystąpił do partnerstwa powołanego do realizacji projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego”. Projekt zyskał akceptację w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa dolnośląskiego, dzięki czemu Lubań uzyskał wsparcie w kwocie blisko 1,6 mln zł na termomodernizację SP2.

Budynek SP2 przejdzie termomodernizację w szerokim zakresie. Zostanie wykonane ocieplenie stropodachu, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacja centralnego ogrzewania, wody ciepłej i zimnej oraz częściowo instalacja sanitarna. Zakres robót obejmuje także montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wymianę źródeł światła na LED.
Zadanie zostało podzielone na dwie części i wyłoniono wykonawców. Termomodernizacją budynku zajmie się lubańskie przedsiębiorstwo Handel i Usługi Bogusław Kosior, zaś za wymianę istniejącej stolarki okiennej i zewnętrznej stolarki drzwiowej odpowiedzialna będzie firma EKOMAX Kot Mariusz. Kwoty deklarowane przez wymienione firmy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego to 896 473,20 zł na wymianę stolarki oraz 1 925 000,00 zł na termomodernizację.

Termin rozpoczęcia zadania poznamy po podpisaniu umowy. Harmonogram prac zostanie ustalony z dyrekcją szkoły, tak aby remont nie kolidował z funkcjonowaniem szkoły i uwzględniał bezpieczeństwo uczniów. Zakończenie inwestycji planuje się jeszcze w tym roku.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama