Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:45
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Bolesławiec. Trzech mężczyzn aresztowanych na trzy miesiące w sprawie napaści na policjantów

W piątek wieczorem grupa młodych ludzi zaatakowała w trakcie interwencji patrol policji. Wczoraj w sieci pojawiły się nagrania zajścia, między innymi dzięki nim policja zatrzymała już sześć osób. Pierwsi chuligani już usłyszeli zarzuty, sąd zdecydował o aresztowaniu trzech z nich na trzy miesiące. Agresorom grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
Bolesławiec. Trzech mężczyzn aresztowanych na trzy miesiące w sprawie napaści na policjantów
Autor: Bolec.info
Oceń

W sprawie zatrzymano dotychczas sześć osób, czterech mężczyzn w wieku od 20-27 lat i dwie nieletnie, wszyscy są mieszkańcami powiatu bolesławieckiego. Na miejscu zdarzenia patrol dzielnicowych zatrzymał pierwszego mężczyznę, kolejne patrole skierowane na miejsce zatrzymały kolejne dwie osoby. Po kilkunastu godzinach, w wyniku działań operacyjnych, zatrzymano dwóch kolejnych mężczyzn, a dziś w godzinach przedpołudniowych zatrzymano nieletnią. Pierwszy z zatrzymanych jeszcze w sobotę został przesłuchany, a prokurator przedstawił mu zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. Dziś prowadzone są kolejne czynności wobec trzech najbardziej agresywnych zatrzymanych, jeden z nich został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a dwa kolejne posiedzenia jeszcze trwają. Mężczyznom przedstawiono między innymi zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, zniszczenia mienia oraz udziału w zdarzeniu o charakterze chuligańskim, za co grozi do dziesięciu lat więzienia. Jeżeli chodzi o postępowanie wobec nieletnich, sprawę prowadzi Sąd Rodzinny. - poinformowała asp.szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Po 17. zakończyło się ostatnie posiedzenie bolesławieckiego sądu w sprawie trzech najbardziej agresywnych mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zdecydował o areszcie na trzy miesiące dla całej trójki.

W piątek około 22. grupa młodych ludzi zaatakowała patrol policji, gdy ten próbował zatrzymać jednego z mężczyzn. „Zostaw kibica” skandował tłum, w pewnym momencie jeden z uczestników zajścia uderzył policjanta kopiąc go w plecy, później nie było lepiej. Wczoraj w serwisie You Tube pojawiły się nagrania przedstawiające okoliczności w jakich doszło do napaści na patrol bolesławieckiej policji. Funkcjonariusze jeszcze na miejscu zdarzenia w piątek zatrzymali jednego mężczyznę, w kolejnych działaniach zatrzymano kolejne osoby. Agresorzy odpowiedzą nie tylko za napaść na policjanta, ale również za zniszczenie radiowozu.

Rzecznik bolesławieckiej policji zaprzecza informacjom, które pojawiły się na jednym z nagrań, że zaatakowany dzielnicowy użył broni służbowej.

Materiały wideo w tekście Opublikowano nagrania z ataku na patrol policji w Bolesławcu


Napisz komentarz
Komentarze
Szamasz 07.06.2022 18:15
***** ******* brawo

Prl 06.06.2022 21:27
Tylko trzech siedzi ? Tam należałoby zamknąć co najmniej ze 20! Minimum 10 lat dla kazdego!

Ludmiłła 06.06.2022 19:17
No nareszcie! Brawo Policja, prokuratura no i sąd. Nie ma nic gorszego i gorszącego te bandy pseudo kibiców jak pobłażanie.

Maigret 06.06.2022 19:11
Nie się pospolite kretyństwo cieszy że żyje. Gdybym ja tam był jako policjant -DWA TRUPY NA MIEJSCU.

Obserwator 06.06.2022 18:17
Uważam że w tamtej sytuacji policja powinna użyć broni ! Młodzież coraz bardziej jest zdemoralizowana . Tylko narkotyki i alkohol więc patologia się szerzy ! Młodzież powinna iść do wojska by tak przejść reedukację społeczną. Jest bardzo źle że nie ma obowiązku służby wojskowej.

lubaniak 06.06.2022 18:15
W większości państw, sprawcy napadu, zamiast zajmować czas dla organów ścigania, podziurawieni jak durszlak leżeli by w kostnicy. Dobrze, że choć tymczasowo ich aresztowano. Będą mieli czas na przemyślenia.

Brutus 06.06.2022 19:19
Wontpię! Przecież te mózgi - jak zaświadczyli - nie są w stanie wykazać się zdrowym myśleniem

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama