Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 03:22
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Henryki 2022 – Mlade Buky i stary cis

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w partnerstwie z czeską Gminą Mlade Buky realizuje projekt, który ma celu włączenie mieszkańców pogranicza we wspólne przedsięwzięcia kulturalne.
Henryki 2022 – Mlade Buky i stary cis
Oceń

Całkowity przewidywany koszt realizacji projektu 12 668,11 €. Projekt zatwierdzony do dofinansowania w ramach XV naboru wniosków do Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
W ramach zadania zaplanowano zorganizowanie imprezy kulturalnej promującej najstarsze drzewo w Polsce, henrykowskiego cisa w miejscowości Henryków Lubański z udziałem przedstawicieli partnera czeskiego. Impreza „Henryki 2022 – Mlade Buky i stary cis” odbędzie się w dniach 09-10 lipca 2022 roku.
Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in. Konkurs kulinarny, w którym przedstawiciele delegacji czeskiej i gospodarzy zmierzą się w przygotowaniu typowych dla kraju partnerskiego specjałów. Zrealizujemy Turniej Strażacki, gdzie zaprezentują swoje umiejętności druhowie z gminnych Ochotniczych Straży; Jednym z punktów programu będzie też Festiwalu polsko-czeskiej piosenki biesiadne - ma on na celu zapoznanie mieszkańców naszego regionu z kulturą ludową Czech.
Planujemy też organizację Jarmarku produktów lokalnych i Kiermasz Rękodzieła podczas którego zarówno strona czeska jak i polska będą miały możliwość zaprezentowania swoich produktów. W niedzielę tradycyjnie odbędzie się sadzenie drzewek cisowych, zaprosimy tym razem zasłużonego Henryka z Gminy Mlade Buky, by u nas pod cisem Henrykiem zasadził młodego cisa na znak przyjaźni i partnerstwa między naszymi gminami.
Rozegramy też Turniej Gmina Mlade Buky kontra Gmina Lubań - odbędą się konkurencje, które pomogą obu partnerom i mieszkańcom obu gmin nieco lepiej się poznać. W programie scenicznym oprócz Festiwalu polsko-czeskiej piosenki biesiadnej planujemy kilka koncertów i występów scenicznych dla osób w każdym wieku.
Już dziś zapraszamy na plac rekreacyjny w Henrykowie Lubańskim w dniach 9-10 lipca br.


Napisz komentarz
Komentarze
DLB 18.05.2022 22:20
a piwo i hranulki też z Czech dojadą?

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama