Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 03:41
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zwarcie instalacji i fantazja majsterkowicza przyczyną pożaru

Z pierwszych informacji, które spłynęły do strażaków wynikało, że przyczyną zadymienia w jednym z domów w Platerówce jest pożar sadzy w kominie. Chwilę później pojawiły się informacje o płonącym stropie. Ostatecznie okazało się, że przyczyną pożaru była między innymi niefrasobliwość domowego majsterkowicza.
Zwarcie instalacji i fantazja majsterkowicza przyczyną pożaru
Oceń

Informacje o zadymieniu w domu mieszkalnym w Platerówce wpłynęła do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej kilka minut po 9., mówiły one o pożarze sadzy w kominie i palącym się już stropie.

Jak zawsze, gdy zagrożone są budynki na miejsce natychmiast skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Jako pierwsi do pożaru dotarli druhowie OSP Platerówka, którzy szybko zlokalizowali źródło ognia.

Okazało się, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji w starym termowentylatorze Farel. Leciwą farelkę przerobił domowy majsterkowicz i obudował ją płytą wiórową.

Strażacy wyrzucili płonące elementy przez okno i podali prąd wody na rozwijający się już pożar. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a straty były stosunkowo niewielkie.

Na miejscu pracowali: OSP Platerówka i 3 x JRG PSP Lubań.Napisz komentarz
Komentarze
Platerówka 10.05.2022 20:48
Dobrze że drzewka wyniósł i naświetlenie

K.S .L.Z.S. ORZEŁ PLATERÓWKA 11.05.2022 20:54
????? nawet wiem u kogo???

Bezprawie 10.05.2022 20:36
Po co włączona farelka jak jest ciepło

Kuchcik 10.05.2022 13:53
Zwarcie to mialo miejsce w glowie tego typka. Przyjal za duza dawke ryzu z mojej kuchni na ksieginkach i zwarlo mu styki. Potem milion pomyslow w jednej sekundzie zrodzilo sie w glowie i chlopaczek przystapil do ich realizacji i.. skutki sa juz wszystkim znane. Pozdrawiam.

Ludek 10.05.2022 12:54
Pierwsze co, to powinni go przebadac na zawartosci piko w organizmie.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama