Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:50
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Szkolny bieg dla Pokoju [FOTOGALERIA]

6 kwietnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju, lubańska „czwórka” zorganizowała sztafetowy Bieg dla Pokoju.
  • Źródło: Łużyckie Centrum Rozwoju
Lubań. Szkolny bieg dla Pokoju [FOTOGALERIA]
Autor: Zdjęcia: Łużyckie Centrum Rozwoju
Oceń

W tym roku zawody mają wymiar szczególny. Tuż za naszymi granicami trwa wojna, do Polski napływają uchodźcy, również w naszej szkole uczą się dzieci, które wraz z rodzicami uciekły przed wojną. Dlatego celem dzisiejszego przedsięwzięcia było pokazanie, że jesteśmy przeciwni wojnie i wszystkim nam zależy na tym, aby panował pokój, chcieliśmy pokazać też solidarność z narodem ukraińskim – podkreślała wicedyrektorka SP 4 Elwira Wojtusik.

W zawodach wzięło udział kilkudziesięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4, a także gościnnie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu.

Tym razem najważniejszy nie był wynik, ale sam udział i integracja dzieci z Polski z nowymi kolegami i koleżankami z Ukrainy, a także wymiar symboliczny biegu.

Dobrze biegam i dlatego zostałem wyznaczony do sztafety, ale też sam chciałem pobiec, bo to był bieg, który połączył nas - Polaków i Ukraińców wobec sytuacji na świecie – mówił Szymon, uczeń 8 klasy. – Dziś nie liczyło się zwycięstwo, było na spokojnie, zero rywalizacji – dodał młody sportowiec.

Warto dodać, że Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2013 r.

6 kwietnia nie jest datą przypadkową – to w tym dniu w 1896 r. w Atenach rozpoczęły się pierwsze nowożytne letnie igrzyska olimpijskie. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, warto podkreślać olimpijskie idee pokoju, uczciwej walki i równości.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty PisTreść komentarza: Panie Redaktorze ciekawszy temat jest, że polskie służby, czy tez ich sluzby bez napletów ców jak zwał tak zwał, w Warszawie na lotnisku ćwiczą szybką ucieczke w razie zagrożenia, ciekawe jakiego zagrożenia, i kto sie załapie bo napewno nie biedota..Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:59Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: BenzTreść komentarza: Nie dziwota,,,,w zeszłą niedzielę jechałem na grzyby w okolice Świętoszowa 6 ciężarówek goniło ponad 120 km ,/h skoro nasze mogą jeździć max 90 to amerykanom całkiem się w głowach po przewracałoData dodania komentarza: 03.10.2022, 18:32Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: Ta prawdziwaTreść komentarza: Do Tereska o ile dobrze pamiętam to w zakładzie nie było emerytki Tereski przyjętej ponownie po odejściu na emeryturę do pracy .Myślę więc, że osoba która napisała ten komentarz podszyła się pod inna osobę. Co boi się podpisać swoim imieniem?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:26Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Emerytka Tereska, jakoś nie przypominam sobie takiej.Zamiast szkalować kogoś lepiej podpisz się kim jesteś,a nie Tereska.Zabrakło Ci odwagi?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:14Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama