Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 10:39
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Pożar budynku mieszkalnego w Wolimierzu

Strażacy walczą z pożarem budynku mieszkalnego w Wolimierzu. Dziś po 16. jedna z mieszkanek zgłosiła na numer alarmowy, że widzi dym wydobywający się spod dachu u jej sąsiadów.
Pożar budynku mieszkalnego w Wolimierzu
Oceń

Druhowie OSP Pobiedna, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zastali silne zadymienie w parterowym budynku z użytkowym poddaszem. Mimo że początkowo nie było widać ognia,  sytuacja była dość groźna. Miejscem skąd wydobywał się dym było użytkowe poddasze gdzie gospodarz przechowuje opony.

Dzięki szybkiej reakcji sąsiadki i strażaków z Pobiednej pożar najprawdopodobniej udało się złapać zanim ogień poczynił duże straty. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W tej chwili trwa akcja gaśnicza na miejsce dysponowane są kolejne jednostki strażaków z terenu powiatu.

Aktualizacja
O 18:45 akcja gaśnicza była już na ukończeniu. Na miejscu pracowali 2 x OPS Pobiedna, 2x OSP Leśna, 2xJRG Lubań, 2 x OSP Świeradów, OSP Świecie i pogotowie energetyczne.Napisz komentarz
Komentarze
!!! YebaćPIS !!! 09.04.2022 09:51
Tylko Jacuś Sasin może rozwiązać problem wszechobecnego bałaganu. W sensie doprowadzić do większego. Jemu wszystko się udaje.

Po sąsiedzku 07.04.2022 18:05
Bardzo współczuję właścicielom. Sama tu mieszkam i nie chciałabym, żeby coś takiego mi się przytrafiło. A w Wolimierzu jest mnóstwo domów, które aż się proszą o tragedię (a przy okazji mogą zagrozić sąsiadom). W ostatnich latach wieś zmieniała się na gorsze, może to przez to, że stała się bardziej znana, ale efekt jest tragiczny. To chyba teraz lokalne centrum patodeweloperki: poustawiane bez składu i ładu wagony, jakieś drewniane straszydła udające domy (czym i jak ogrzewane?), domki wielkości działkowych porozrzucane gdzie popadnie służące całorocznie, jeden wielki bajzel na podwórkach. W niektórych przypadkach widać, że powinna wkroczyć opieka, bo jeśli dzieci mieszkają w takich warunkach…Ale najgorsze, że nie wynika to raczej z biedy, tylko życiowego niepoukładania. Jak w życiu, tak i w otoczeniu. Z wsi z potencjałem turystycznym zaczyna przekształcać się w jakiegoś dziwoląga.

sąsiad 08.04.2022 05:10
Oj tam, oj tam, w tej wiosce mieszka sam szeryf gminy Leśna i nie narzeka, jak również ta wieś ma najlepszą sołtyskę, która dba wraz z burmistrzem o dobro, ład i porządek mieszkańców Wolimierza.

wol 08.04.2022 06:59
Boże, miej w opiece sąsiadów tej kobiety. A Pani zawsze może się wyprowadzić.

Po sąsiedzku 08.04.2022 08:43
Nie wyprowadzę się, ale będę mówić głośno, że nasza wieś zmierza w złym kierunku i nikt z tym nic nie robi. Nawet, gdy przyjeżdżają do mnie goście, to dziwią się, że może być taka samowola i bałagan, gdzie indziej by to nie przeszło. Gdy zdecydowałam się tu zamieszkać, wieś wyglądała inaczej.

woli 08.04.2022 08:06
Też to zauważam, że Wolimierz zaczął od pewnego czasu przyciągać ludzi, którzy pokątnie, często na gruntach rolnych i bez pozwoleń, stawiają koszmarki architektoniczne, realizując swoją wizję domu w górach i burząc ład architektoniczny i charakter tego miejsca. To już nie zachwyca. Są w okolicy miejscowości takie jak Przecznica, Antoniów, które swój potencjał potrafiły wykorzystać konstruktywnie i z każdym rokiem pięknieją. A Wolimierz faktycznie wszedł na ścieżkę dziwaczności. Wg mnie promocja tego miejsca nie jest kierowana do właściwego targetu, dociera do osób, które osiedlając się nie myślą o tym, by tworzyć wspólnie przestrzeń spójną i harmonijną, tylko żeby zrealizować swój własny sen o życiu z dala od wszystkiego.

jasne 08.04.2022 14:17
Teraz lepiej rozumiem decyzję burmistrza o zamknięciu rynku w Leśnej w ramach projektu o ładzie przestrzennym. Bo to miał być ład przestrzenny po wolimiersku: liczy się moja wizja, a pozostałych mam gdzieś.

Cezaryna 08.04.2022 08:34
Bo to jest przejaw tego w genach przyniesionego zaBugolskiego bardaku. Pojedźcie do Wielkopolski - tam aż się chce pojeździć po miasteczkach a przede wszystkim i wsiach. Ale oni tym powszechnym bardakiem nie są skażeni... Na szczęście.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama