Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 12:16
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Straż Pożarna prosi o wsparcie przy transporcie uchodźców i podaje stawki

Potrzebne jest wsparcie w transporcie uchodźców z Ukrainy, z punktów przygranicznych do miejsc pobytu na terenie Polski. Koszty obsługi przez firmy transportowe zostaną pokryte przez Państwową Straż Pożarną. - czytamy w komunikacie.
Straż Pożarna prosi o wsparcie przy transporcie uchodźców i podaje stawki
Oceń

Apel tej treści wystosowała Państwowa Straż Pożarna do wszystkich firm transportowych i przewoźników. Podając jednocześnie zasady według których będzie się to odbywać.

Z uwagi na rosnące potrzeby transportowe ustala się następujący sposób postępowania w zakresie zaangażowania firm transportowych i przewoźników do wsparcia transportu uchodźców z Ukrainy realizowanego przez Państwową Straż Pożarną.

  1. Ogłasza się nabór firm transportowych i przewoźników do przewozu uchodźców z Ukrainy z punktów przygranicznych znajdujących się na terenie Polski do miejsc pobytu wskazanych przez koordynatorów Państwowej Straży Pożarnej.
  2. Autokary powinny zapewnić przewóz co najmniej 45 osób. Wyżywienie i zakwaterowanie kierowców zapewnia firma transportowa/przewoźnik.
  3. Koszty wynikające z uszkodzeń pojazdów, ewentualnej dewastacji wnętrza autokarów lub ich awarii ponosi firma transportowa/przewoźnik.
  4. Ustala się następującą stawkę transportową za autokary powyżej 45 osób: do 100 km 800 zł netto, powyżej 100 km według stawek rynkowych
  5. Uruchamia się telefoniczne punkty kontaktowe w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Komendach Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej dla zainteresowanych firm transportowych i przewoźników. Numery telefonów dostępne są na stronach internetowych tych komend.
  6. Telefoniczne punkty kontaktowe czynne będą w godzinach od 8.00 do 20.00 począwszy od dnia 6 marca 2022 roku i przeznaczone są do zebrania danych kontaktowych i zasobów firm transportowych, które podejmą się zlecenia przewozu uchodźców.
  7. Po dokonanej analizie zgłoszeń w oparciu o bieżące potrzeby będą wybierane firmy transportowe i przewoźnicy, którym zostanie zlecony transport.
  8. Transport będzie realizowany na podstawie zlecenia.
  9. Odpłatność za wykonanie przewozu będzie zrealizowana po wykonaniu zlecenia w terminie 14 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. Płatnikiem będzie Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej na podstawie zlecenia wystawionego przez PSP.

Kontakt dla firm z Dolnego Śląska: tel 1.: 713 682 336; tel 2.: 713 682 337 mail: [email protected]

Więcej informacji pod TYM linkiem.Napisz komentarz
Komentarze
lokals 07.03.2022 21:00
co to za nowy pomysł aby straż zajmowała się PKS'ami? straż jest od gaszenia i ratowania, a nie logistyki uchodźców czyżby kolejny dowód że państwo jest nieudolne, i to tylko kupa kamieni

Aleksjej 06.03.2022 16:49
01.03.2022 r.: Ukraińska deputowana Galina Tretjakowa przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że do Polski przylecieli już ukraińscy piloci, którzy mają odebrać od nas 28 myśliwców MiG-29. Według wpisu opublikowanego przez Radę Najwyższą Ukrainy maszyny dostarczą także Bułgaria (16 MiG-29 i 14 Su-25) i Słowacja (12 MiG-29). https://tech.wp.pl/mysliwce-mig-29-pols ... 040156160a ++++++++++ Nie wysyłamy naszych samolotów na Ukrainę, bo to oznaczałoby ingerencję militarną w konflikt toczący się na Ukrainie. NATO nie jest stroną konfliktu – powiedział na konferencji prezydent Andrzej Duda. https://www.tvp.info/58792981/prezydent ... -konfliktu Ktoś kłamie!

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama