Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 14:18
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Przechwycono ponad tonę nielegalnego tytoniu

Niemal 1200 kg suszu tytoniowego przechwycili zgorzeleccy funkcjonariusze KAS prowadzając rutynowe kontrole w pobliżu autostrady A4.
Przechwycono ponad tonę nielegalnego tytoniu
Oceń

Busa przewożącego z Niemiec do Polski transport 1197 kg nielegalnego suszu tytoniowego zatrzymano w trakcie rutynowej kontroli w okolicach autostrady A4 na drodze w kierunku Wrocławia.

Podczas czynności kontrolnych kierowca stwierdził, że nie posiada dokumentów związanych z transportem i nie zna nadawcy ani odbiorcy przewożonego wyrobu akcyzowego. Transport nie został zgłoszony jako przewóz towaru wrażliwego podlegającego monitorowaniu w systemie SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu). Kierowca został przesłuchany w charakterze podejrzanego o udział w przemycie i został ukarany mandatem w wysokości 7500 zł. - czytamy w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze KAS przypominają, że jeśli wysyłasz, odbierasz, przewozisz „towary wrażliwe" takie jak paliwo, susz tytoniowy, alkohol, masz obowiązek dokonania zgłoszenia przewozu do elektronicznego rejestru SENT. Jako przewoźnik masz też obowiązek wyposażenia transportu w urządzenie przekazujące dane geolokalizacyjne.Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama