Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 1 października 2022 06:31
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Transmisje sesji Rady Miasta Lubań w nowej jakości

Od dłuższego czasu mieszkańcy Lubania praktycznie nie mieli możliwości śledzenia obrad Rady Miasta Lubań na żywo. Z początkiem roku zmieniono operatora transmisji więc sytuacja powinna się zmienić.
Transmisje sesji Rady Miasta Lubań w nowej jakości
Autor: ŁCR
Oceń

Od dłuższego czasu śledzenie obrad Rady Miasta Lubań na żywo było praktycznie niemożliwe. Oczywiście teoretycznie taka możliwość istniała jednak praktyka pokazywała co innego. Osoby interesujące się poczynaniami samorządu, chcąc obejrzeć obrady w zdecydowanej większości przypadków nie mogły tego zrobić. Połączenie po kilku sekundach zrywało i konieczne było ponowne łączenie, by po chwili znów zostać rozłączonym. Niestety taka forma przekazu uniemożliwiała śledzenie obrad rajców na żywo. Pozostawało czekanie na udostępnienie archiwalnego zapisu nagrania, które zwykle ukazywało się parę dni po sesji.

Mieliśmy świadomość tego, że nie da się tego oglądać, ale byliśmy związani z firmą umową, która wygasła z końcem grudnia. Dlatego mogliśmy podjąć rozmowy z nowym operatorem systemu. - usłyszeliśmy od Kamila Glazera, przewodniczącego Rady Miasta Lubań.

11 stycznia odbyła się pierwsza sesja nadzwyczajna, której transmisja odbyła się przy wykorzystaniu systemu nowego operatora, którym jest firma GK Pro sp. z o.o.
z Sobótki, a na portalu posiedzenia.pl można zobaczyć jej archiwalny zapis, który dostępny jest od razu po sesji. Z informacji przekazywanych przez przewodniczącego RM transmisja live odbyła się bez zakłóceń.

Najbliższa sesja Rady Miasta Lubań podczas której mieszkańcy Lubania będą mogli osobiście sprawdzić jakość przekazu odbędzie się 25 stycznia 2022r. w ostatni wtorek miesiąca.

Poniżej lista uchwał, które głosowano na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lubań, która odbyła się zdalnie z wykorzystaniem systemu oferowanym przez nowego operatora.

Sesję, na wniosek Burmistrza Miasta Lubań, zwołano w celu podjęcia następujących uchwał: 

 1. dot. opłat za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Lubań, która wprowadza nowe ceny biletów: bilet jednorazowy normalny – 3,00 zł, bilet jednorazowy ulgowy – 1,50 zł, opłata za przewóz zwierząt – 3,00 zł, opłata za przewóz bagażu o wymiarach przekraczających 60 x 40 x 20 cm – 3,00 zł.
 2. dot. zmiany Uchwały Nr XLII/285/2017 Rady Miasta Lubań z dnia 28 listopada 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat i trybu ich pobierania 
  Koszt jednej godziny usług opiekuńczych ustalony został w wysokości 26,54 zł.
 3. dot. zmiany Uchwały Nr L/365/2018 Rady Miasta Lubań z dnia 21 sierpnia 2018 r. w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w schroniskach dla osób bezdomnych 
  W myśl ww. uchwały odpłatność za 1 dzień pobytu w schronisku dla bezdomnych wynosi 42,00 zł.
 4. dot. zmiany Uchwały Nr VIII/45/2019 Rady Miasta Lubań z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w schroniskach dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi
  W myśl ww. uchwały odpłatność za 1 dzień pobytu w schronisku dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi wynosi 83,33 zł
 5. dot. zmiany w budżecie miasta na 2022 rok
  Po zmianach plan dochodów budżetu wynosi 102.995.647,66 zł, natomiast plan wydatków - 112.098.601,06 zł.
  Dochody zwiększono o kwotę 1.600,00 zł, w związku z kontynuowaniem przez Wojewodę Dolnośląskiego zadania p.n. "Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARSCoV-2, w tym osób niepełnosprawnych" w 2022 r.
  Rozwiązano ponadto rezerwę ogólną w kwocie 30 000 zł oraz rezerwę na uzupełnienie planów wydatków na zadania inwestycyjne w kwocie 600 000 zł z przeznaczeniem m.in. na zwiększenie kwoty na modernizację obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Działkowej w Lubaniu (550 000 zł) oraz modernizację kotłowni gazowej w SP 3 (60 000 zł).

Wszystkie uchwały zostały podjęte jednogłośnie.


Napisz komentarz
Komentarze
www.crv.pl 31.01.2022 09:13
Jakość transmisji u poprzedniego operatora zależna była tylko i wyłącznie od działań nadawcy, czyli Urzędu Miasta. Operator www.crv.pl nie ma wpływu na jakość, oferuje bowiem serwer o ogromnej przepustowości a Urząd Miasta odpowiada za wielkość (jakość) strumienia do serwera. Takie sugestie, że "poprzedni dostawca strumienia miał złą jakość" jest co najmniej nadużyciem. Inne Urzędy bezproblemowo transmitowały. Widocznie w Lubaniu są inne druty. Najlepiej swoją niekompetencję przerzucić na kogoś innego. Jakie to polskie... W Lubaniu od samego początku u poprzedniego operatora były problemy. Fachowcy informatycy chcieli przesyłać strumień bezprzewodowo. Ręce opadają. Długo by opisywać. A już stwierdzenie, że archiwum będzie natychmiast to szczyt niekompetencji również prawnej. Urząd w Lubaniu nie wie co to jest obowiązek anonimizacji i obowiązek posiadania oryginałów nagrań i co to jet edycja nagrań.

Teresa 15.01.2022 16:17
Jakoś relacji może i faktycznie lepsza, ale za to jakość i poziom arogancji, buractwo i chamstwo burmistrza w stosunku do radnych pozostaje bez zmian. Ale z tego niestety się nie wyrasta, nie ludzie pokroju Słowińskiego.

Kierowca 14.01.2022 17:08
Inwestycje na drogi tez??? A dyrektor dróg publicznych jeszcze pracuje? Pare świstków rzucil na stół że bylo odsnierzane w czasie świąt . Zweryfikowalismy trase godzine kamery nie kłamią na sklepach i inych obiektach dyrektorzyno material dowodowy leci do prokuratury krajowej dość przekrętów to nasze bezpieczenstwo to nasze pieniądze.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama