Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:54
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Chciał przyjąć 23 tony odpadów bez możliwości ich utylizacji

Zgorzeleccy funkcjonariusze na wjeździe do Polski zatrzymali ciężarówkę przewożącą 23-tony odpadów tworzyw sztucznych. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na ich przetwarzanie, ani nie miał takich możliwości.
Chciał przyjąć 23 tony odpadów bez możliwości ich utylizacji
Autor: KAS
Oceń

Podczas kontroli na autostradzie A4 w kierunku Jędrzychowic, zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli nielegalny przewóz odpadów do Polski. KAS zapobiegła przewozowi prawie 23 ton poprodukcyjnych odpadów poprodukcyjnych tworzyw sztucznych. Polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. WIOŚ uznał przewóz za nielegalny. Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego.

Kierowca zatrzymanej na wjeździe do Jędrzychowic ciężarówki ukarany został mandatem w wysokości 200 zł, przewoźnik w postępowaniu administracyjnym jest zagrożony łączną karą do 13 tys. zł, natomiast odbiorcy odpadów grozi kara nawet do wyskości 500 tys. zł. Napisz komentarz
Komentarze
zimny drań 04.10.2021 20:54
P****** dwie dłonie . Jak się nie podetrze to nie zrozumie co zrobił .

lkjh 04.10.2021 15:02
Ukarać za sprowadzenie zagrożenia . tak jak terroryzm .

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama