Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 20:47
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Leśna. Kolejny komplet Włókniarza

Nie zwalniają piłkarze Włókniarza Leśna. Tym razem zespół trenera Rafała Wichowskiego po ciekawym meczu pokonał Victorię Ruszów. To trzecia wygrana ekipy z Leśnej w bieżącym sezonie.
Leśna. Kolejny komplet Włókniarza
Autor: eLubań
Oceń

Spotkanie, które od początku było emocjonujące, znakomicie rozpoczęło się dla gości.

Po akcji Dominika Szydlarskiego piłka trafiła do Bohdana Bozhenki, który mimo asysty Sebastiana Andruchowa zdołał wpakować ją do siatki.

- Piłka wpadła przy samym słupku. Do tego był lekki rykoszet - analizował na gorąco Mateusz Gilewski, bramkarz Włókniarza.

Radość z prowadzenia w ekipie Victorii trwała zaledwie 5 minut. Wówczas po zagraniu aktywnego Kamila Smurzyńskiego w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Kalka i było 1:1. Później więcej z gry miała ekipa trenera Marcina Świrlika. Swoją szansę miał m.in. Dominik Szydlarski, ale ostatecznie skończyło się tylko na rzucie rożnym. Jeszcze ciekawiej było po przerwie. Przy piłce w dalszym ciągu dłużej utrzymywała się Victoria, ale to Włókniarz był groźniejszy. Na skrzydle szalał Kamil Smurzyński, a na bramkę Marcina Paszka uderzał Jarosław Wichowski. Po jednej z takich akcji bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny. Po chwili po dośrodkowaniu Krzysztofa Mazura piłka ostatecznie trafiła do Jakuba Gilewskiego, a ten głową posłał ją do siatki. Ku rozpaczy obrońcy gospodarzy asystent prowadzącego mecz Kamila Olejarczyka zasygnalizował pozycję spaloną strzelca. W 69. minucie Victoria nie miała już tyle szczęścia. Po akcji aktywnego "Mazaka" piłka ostatecznie trafiła do Konrada Kalki, a ten z bliska jak się później okazało ustalił wynik. Remis Victorii mógł dać jeszcze Marcin Świrlik z rzutu wolnego, ale Mateusz Gilewski odbił piłkę na rzut rożny. Z drugiej strony boiska Marcin Paszek bronił uderzenia Jarosława Wichowskiego, Konrada Kalki i wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Pawła Dziemidowicza, natomiast strzał Jakuba Gilewskiego nieznacznie minęło słupek bramki gości.

- Victoria to dobry zespół, mający w skaldzie doświadczonych zawodników z Grzegorzem Romanem i Marcinem Świrlikiem na czele. Myślę, że mecz był atrakcyjny dla kibiców. Cieszymy się z wygranej. Mamy dobrą ekipę i w każdym meczu walczymy o trzy punkty. Postaramy się aby „Twierdza Leśna” w tym sezonie nie została zdobyta - powiedział po meczu szczęśliwy Konrad Kalka, zdobywca zwycięskiej bramki dla Włókniarza.

Z kompletem dziewięciu punktów Włókniarz zajmuje w tabeli drugie miejsce, ustępując BKS Bolesławiec jedynie bilansem zdobytych i strzelonych bramek.

Włókniarz Leśna - Victoria Ruszów  2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Bozhenko (3), 1:1 M. Kalka (8), 2:1 K. Kalka (69). Żółte kartki: Andruchów, K. Kalka, M. Kalka, Wichuła, Fedorowicz oraz Świrlik. Sędziował: Kamil Olejarczyk.

Włókniarz: M. Gilewski - Andruchów, Smurzyński, J. Gilewski, Wichuła (35 Fedorowicz), R. Teske, M. Kalka (90 Dziemidowicz), Makowski, K. Kalka, Wichowski (75 Rewers), Mazur (89 Kwiatkowski).

Victoria: M. Paszek - Frydlewicz, Krawczyk, Bozhenko, Roman (64 Stelwach), Szydlarski, Świrlik, Klisowski, Żebrowski, Gola, S. Paszek (75 Cherniavskyi).

W innych meczach 3. kolejki:
Victoria Jelenia Góra - Hutnik Pieńsk 3:1
Włókniarz Mirsk - Olimpia Kowary 0:0
Lotnik Jeżów Sudecki - Czarni Lwówek Śl. 1:1
Cosmos Radzimów - Twardy Świętoszów 2:1
BKS Bolesławiec - Górnik Węgliniec 5:1
Chrobry Nowogrodziec - Nysa Zgorzelec 3:1
Iskra Łagów - Gryf Gryfów Śl. 1:1

1. BKS Bolesławiec 3 9 13:2
2. Włókniarz Leśna 3 9 8:3
3. Victoria Jelenia Góra 3 7 7:2
4. Lotnik Jeżów Sudecki 3 7 8:6
5. Hutnik Pieńsk 3 6 9:5
6. Chrobry Nowogrodziec 3 5 10:8
7. Victoria Ruszów 3 4 8:6
8. Górnik Węgliniec 3 4 7:8
9. Cosmos Radzimów 3 4 4:6
10. Czarni Lwówek Śląski 3 2 3:5
11. Włókniarz Mirsk 3 2 3:6
12. Gryf Gryfów Śląski 3 1 6:9
13. Nysa Zgorzelec 3 1 2:5
14. Iskra Łagów 3 1 3:8
15. Olimpia Kowary 3 1 1:6
16. Twardy Świętoszów 3 1 6:13


W 4. kolejce (4 września) grają: g. 15: Zgorzelec - Radzimów, Pieńsk - Gryfów Śl., Świętoszów - Leśna, g. 16: Lwówek Śl. - Łagów, g. 17: Jelenia Góra - Mirsk, Węgliniec - Nowogrodziec, Kowary - Bolesławiec, g. 17.30: Ruszów - Jeżów Sudecki.Napisz komentarz
Komentarze
zza miedzy 30.08.2021 14:03
Brawa za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Leśna. Wcześniej w IV lidze, a teraz po spadku w klasie okręgowej. Szkoda, że w dalszym ciągu jesteście traktowani po macoszemu. Róbcie w ciszy i spokoju swoje. Jak przyjdzie sukces to sami będą się podpinać. Zapamiętajcie to.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama