Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 6 października 2022 05:04
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Pobił i okradł. Grozi mu długa odsiadka

27-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
  • Źródło: KPP Lubań
Pobił i okradł. Grozi mu długa odsiadka
Autor: Pixabay
Oceń

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ul. Wrocławskiej w Lubaniu. 27-latek napadł swoją ofiarę, uderzając w twarz, następnie okradł obezwładnionego mężczyznę. Sprawą zajęli się lubańscy kryminalni.

- W rezultacie poczynionych ustaleń, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o udział w tym zdarzeniu 27-latka, mieszkańca powiatu lubańskiego - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej komendy.

Do zatrzymania doszło w piątek w miejscu zamieszkania chuligana.

- Śledczy, wyjaśniając przebieg i okoliczności zdarzenia, ustalili, że sprawca zaplanował całe zdarzenie, gdyż obserwował pokrzywdzonego i szedł za nim aż do jego miejsca zamieszkania. Następnie gdy pokrzywdzony znajdował się przed wejściem do swojego bloku, 27–latek napadł go uderzając pięścią w twarz, doprowadził do stanu bezbronności i okradł - kontynuuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój może trafić na 12 lat do więzienia. Czyn ten potraktowano również jako występek o charakterze chuligańskim, za co odpowiedzialność karna sprawcy może ulec zaostrzeniu.


Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec Luania 12.08.2021 08:11
Nie ma miejsca w społeczeństwie dla takiego Śmiecia

Mieszkanka 10.08.2021 13:44
Kiedy zamkną wkońcu Komisarzy

Ktoś 10.08.2021 21:38
A kiedy zamkną w końcu tego co pisze , przyjdź i w twarz powiedz , a nie pod pseudonimem piszesz !

Mieszkaniec Lubania 10.08.2021 12:04
Oby sprawca dostał najwyższy wymiar kary... Może to będzie przestroga dla takich bandytów, ze napadając na niewinnych ludzi nie są do końca bezkarni..

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama