Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 05:32
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Sportowe święto w Leśnej

Na torze slalomowym nad rzeką Kwisa w Leśnej rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w ramach 27. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy rywalizowali także w 25. Międzynarodowych Regatach o Puchar Kwisy i czwartej edycji Ligi Młodzików.
Sportowe święto w Leśnej
Autor: LUKS Kwisa
Oceń

Sportową rywalizację rozpoczął piątkowy trening (30 lipca). Do sobotnich zawodów na starcie stanęło aż 250 zawodników z całej Polski. Swoje umiejętności zaprezentowali młodzicy 2007 i młodsi, juniorzy młodsi 2005 - 2006, juniorzy 2003 - 2004 oraz seniorzy. Tego dnia rozegrano także eliminacje do I Mistrzostw Polski w extreme slalom.

W sobotę przyszedł czas na prawdziwą rywalizację. Wśród młodzików startujących w Pucharze Kwisy bardzo dobrze wypadli utalentowani kajakarze z Leśnej:

C1 Młodziczek :
1. miejsce - Julia Kirkowska 
2. miejsce - Patrycja Iwaniec
5. miejsce - Julia Koman 
6. miejsce - Oliwia Nowska
C1 Młodzików:
2. miejsce - Igor Puczel 
6. miejsce - Grzegorz Kaczmarzyk
C2 mix młodzików:
1. miejsce - Julia Kirkowska / Igor Puczel
3. miejsce - Patrycja Iwaniec / Antonii Pogorzelski
K-1 Młodziczek:
3. miejsce - Julia Kirkowska
5. miejsce - Patrycja Iwaniec

W niedzielę zawodnicy walczyli w półfinałach i finałach MPJ / OOM. Rywalizacja toczyła się w kategoriach K1 Mężczyzn, C1 Kobiet, C1 Mężczyzn, K1 Kobiet oraz C2 mix.

W slalomie kajakowym medal dla Leśnej zdobyła osada C2 mix Aleksandra Labiszak i Oliwer Sztuba. Oliwer Sztuba wystartował także w finale C1 i zajął wysokie czwarte miejsce. Ola Labiszak w finale K1 była piąta.

W klasyfikacji klubowej LUKS Kwisa Leśna zdobyła drugie miejsce. W klasyfikacji województw rywalizację zdominowało małopolskie. Drugie - reprezentowane w całości przez klub z Leśnej - zajęło dolnośląskie.

- Były to pierwsze Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Extreme slalom. Tym bardziej cieszy nas, że ta młoda dyscyplina zagości już za trzy lata na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Z czterech finałów MPJ i MPJm w jednym walczyły dwie nasze zawodniczki. Trzecie miejsce zajęła Julia Nowakowska i czwarte miejsce Ola Labiszak. W półfinale MPJm popłynął Szymon Sekuła i ostatecznie zajął piąte miejsce. Dziękujemy za walkę i emocje. Gratulujemy wszystkim uczestnikom - relacjonował trener Jacek Sztuba.

Ceremonia zakończenia MPJ/OOM odbyła się na basenie do kajak polo. Medale Mistrzostw Polski wręczali burmistrz Szymon Surmacz, wiceburmistrz Marcin Mirecki , dyrektor sportowy Polskiego Związku Kajakowego Wojciech Kudlik oraz wiceprezes LUKS Kwisa Leśna Zbigniew Dudziński.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Lex 05.08.2021 11:12
Można normalnie? Bez napuszczania i manipulacji.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama