Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 08:34
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wiemy, kiedy rząd wprowadzi obostrzenia. Minister zdradza plany

Podczas środowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie wprowadzenia ewentualnych obostrzeń. Przekazał, kiedy i gdzie można spodziewać się wprowadzenia restrykcji. Poruszył również temat nasilających się ataków antyszczepionkowców.
Wiemy, kiedy rząd wprowadzi obostrzenia. Minister zdradza plany
Autor: KPRM
Oceń

Wariant Delta zbiera żniwo

Podczas wizyty ministra Adama Niedzielskiego w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca planów rządowych w sprawie wprowadzenia obostrzeń. Szef resortu zdrowia podkreślił, że udział wariantu Delta koronawirusa obejmuje już ok. 80 proc. przypadków, a jedyną bronią do walki z tą odmianą są obecnie szczepienia. Dodał również, że pacjenci wymagający opieki szpitalnej to głównie osoby, które nie skorzystały z możliwości przyjęcia szczepionek.

W pierwszej kolejności niezaszczepieni

Podczas konferencji minister Niedzielski przekazał, że w pierwszej kolejności rząd planuje wprowadzić obostrzenia w tych rejonach, w których odsetek zaszczepionych pacjentów jest najmniejszy. „Obecnie dotyczy to woj. podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.” – wymieniał. Dodał też, że restrykcje zostaną wprowadzone w momencie, kiedy liczba zachorowań przekroczy tysiąc przypadków w skali całego kraju. Pytany o to, jakich obostrzeń można się spodziewać, stwierdził jedynie, że obejmą te same branże, co podczas poprzednich lockdownów. Zaapelował, aby Polacy podeszli do sprawy odpowiedzialnie i poddali się szczepieniom.

"Warto – myślę – zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, biorą odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu.” – mówił Niedzielski.

Walka z antyszczepionkowcami

Szef resortu zdrowia odniósł się w swojej przemowie do ostatnich zdarzeń związanych z atakami na punkty szczepień, nazywając je „terrorem”. Wyjaśnił, że celem antyszczepionkowców jest zniechęcenie społeczeństwa do realizowania programu szczepień. Zapewnił, że wszelkie tego typu działania, jak również osoby hejtujące i propagujące przemoc, będą namierzane. Potwierdził to również sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz, który przyznał, że w sieci monitorowane są wszelkie działania związane z agresją słowną i zachęcaniem do aktów przemocy, w tym wobec pracowników koordynujących przebieg powszechnego szczepienia.  


Napisz komentarz
Komentarze
zulu 05.08.2021 10:31
Generalna Gubernia ciąg dalszy.

TV szczera prawda. 05.08.2021 08:45
"Anty" do obozów, zaszczepionych zamaskować i trzymać w domu! vide Izrael ! ale można też tak jak:Wielka Brytania, Szwecja.......

M. 05.08.2021 08:44
Szczepcie się, szczepcie, jeśli Wam coś się stanie to już nikogo nie będzie obchodzić a Niedzielskiego to najmniej ;(

Zaszczepiony 06.08.2021 22:34
Dziwię się, że są tacy którzy mają chyba zaćmę na oczach i traktują covid-19 niepoważnie:-(. Wystarczy spojrzeć na tablice, na których rozwieszane są klepsydry pogrzebowe - jeszcze 2 m-ce temu nie było na nich wolnego miejsca, a aktualnie 1-2 raz na kilka dni. Czy to trudne do zrozumienia, że pandemia w odwrocie dzięki szczepieniom?! Szanuję decyzję każdego chcesz się zaszczepić zrób to, nie chcesz-twoja sprawa, ale nie dziw się, że stanowisz większe zagrożenie dla innych i w związku z tym będziesz ponosić za to konsekwencje.

Drugi zaszczepiony 07.08.2021 16:44
Uważaj nie wolno pisać takich rzeczy w Internecie, bo zaraz Cię obsztorcują i wyzwą od głupców. Antyszczepionkowcy są jak płaskoziemcy i pacjenci dr Ziemby. Im szybciej wymrą tym lepiej dla genów naszej populacji. Niech więc się nie szczepią szybciej będzie po sprawie.

Eutych 07.08.2021 19:28
Biorąc preparat zanieczyściłeś swoje geny nieodwracalnie.

Polak 07.08.2021 23:53
Ale jesteście głupcami to was nie będzie za maks 2 lata a wolni ludzie pozostaną

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama