Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 10:01
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ciężki czas dla zoo w Görlitz

Zamknięcie Zoo Goerlitz wprawdzie nie wchodzi w grę, ale warto je wesprzeć. Jak? Odwiedzić już teraz!
  • Źródło: Nasze Zoo
Ciężki czas dla zoo w Görlitz
Autor: Nasze Zoo
Oceń

Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor Zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany “Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu” wywołał poruszenie. Punktem wyjścia był wywiad na temat aktualnej sytuacji i rozwoju liczby odwiedzających w czasie pandemii.

Ze względu na wiele wymogów higienicznych nie zaobserwowano spodziewanego napływu odwiedzających po ponownym otwarciu zoo w kwietniu.

- Mamy nadzieję, że latem odwiedzi nas jak najwięcej gości, abyśmy mogli bezpiecznie przetrwać zimę. Obecne zachowania odwiedzających prawdopodobnie nie wystarczą, aby pokryć nasze koszty do końca roku - powiedział w wywiadzie dyrektor zoo. Z wypowiedzi wywnioskowano, że zoo może zostać zamknięte.

Wszystkie ostateczne wypowiedzi na temat przyszłości zoo do końca roku, pozostają jedynie spekulacjami. Najlepszą pomocą dla zoo, w obecnej sytuacji, jest jak największa liczba osób odwiedzających.

- Nie powiedziałem tego w ten sposób. Jeśli ponownie staniemy w obliczu związanego z pandemią zamknięcia na polecenie rządu, możemy nie być już w stanie oferować wszystkich usług, w zwykłym trybie i dotychczasowej jakości.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć zoo, powinni odwiedzić je już teraz. Tak się składa, że znów jest tam sporo nowości do odkrycia!


Napisz komentarz
Komentarze
Lubię zwierzaki 04.08.2021 22:10
Fajne ZOO . Fajne zwierzaki . Może jakaś akcja pomocowa ? Nr konta lub inne pomysły . Sprzedaż biletów na poczet późniejszego okresu ?

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama