Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 1 października 2022 07:47
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Gmina Lubań. Wysokość wynagrodzenia wójt zdjęta z porządku obrad

Zakończyła się Sesja Rady Gminy Lubań. Zwyczajowo nie obyło się bez zaskakujących zwrotów akcji.
Gmina Lubań. Wysokość wynagrodzenia wójt zdjęta z porządku obrad
Oceń

Poniedziałkowa Sesja Rady Gminy Lubań zaczęła się od zdjęcia z porządku obrad uchwały dotyczącej wynagrodzenia Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej, nowo wybranej Wójt Gminy Lubań. Wniosek taki na początku sesji złożyli radni mający większość w radzie.

Uważam, że uchwała nie jest zgodna z ustawą o pracownikach samorządowych. Proszę zwrócić uwagę, że wnioskodawcą projektu uchwały był wójt i pracownicy, którzy ją przygotowywali. Uważam, że pracownicy powinni pochylić się nad podstawą prawną. Powinni wszystko sprawdzić czy to jest zgodne z przepisami. – usłyszeliśmy od radnej Małgorzaty Jańczak, która była jedną z siedmiu radnych, podpisujących się pod wnioskiem o zdjęcie przedmiotowej uchwały z porządku obrad.

Złożony wniosek był zaskoczeniem dla wójt i wielu radnych, do tego stopnia, że nikt nie zapytał wnioskodawców o jego uzasadnienie, w związku z tym poddano go pod głosowanie bez dyskusji. W ten sposób uchwała dotycząca wysokości wynagrodzenia wójta spadła z porządku obrad.

Kolejnymi ważnymi punktami sesji była debata nad Raportem o stanie Gminy Lubań za rok 2020, której praktycznie nie było oraz głosowanie nad wotum zaufania dla Zbigniewa Hercunia, nieżyjącego Wójta Gminy Lubań. Tu już nie było zaskoczenia, wójt wotum zaufania i absolutorium nie otrzymał, jednak stało się to za sprawą większości, która wstrzymała się od głosu. Wotum zaufania podobnie jak uchwała absolutoryjna wymaga, aby zostało przegłosowane kwalifikowaną większością, czyli w przypadku Gminy Lubań 8 głosami za, a tak się nie stało. Co ciekawe, przy uchwale absolutoryjnej radni nie składali żadnych zastrzeżeń do wykonania budżetu, a wszystkie komisje zaopiniowały wniosek o udzielenie absolutorium pozytywnie.

Nagranie z sesji będzie dostępne za kilka dni, po opracowaniu napisów do przebiegu obrad.


Napisz komentarz
Komentarze
??? 13.07.2021 22:19
Samotna prywatnie na stanowisku bez wiedzy merytorycznej cała rzeczywistość.

OMG 13.07.2021 21:42
Kadrowa weź się kobieto wkońcu za naukę przepisów.Wstyd aby tyle lat pracowac i takie błedy popełniac a bubli nie ma końca. Sekretarza tez pora wysłać na jakies szkolenie bo chłopina chyba nie wie co się dzieje w przepisach .brak wiedzy wychodzi.I z kim Ci radni mają pracować.Wstyd wstyd i jeszcxe raz wstyd.Kuleje ten urząd.

R.G 13.07.2021 16:07
Brawo radni ciemnotę usuwać bezwarunkowo. Ciemna masa potrafi tylko swoją nieudolność zasłaniać panią Ane...Pani wujt, również pokazała prawdziwe oblicze, brak kultury zwykłe dzień dobry na początek. Bokiem wyjdzie nieudolność, kłamstwa, pozoracja.

Misza 13.07.2021 15:50
Takie atrakcje tylko w Lubaniu. Grajdołek jakich mało.

Lew 13.07.2021 13:12
Merytoryczną odpowiedzialność za uchwałę ponosi osoba przygotowująca i tutaj trzeba się zastanowić czy jest odpowiednia ,ale ja bym chciał zobaczyć wszystkie podpisy znajdujące się pod Ja uchwała dopiero byłaby heca.

Prawnik 13.07.2021 12:13
A może by tak konkretnie podali w którym punkcie podstawa prawna była nieprawidłowa. Analizując podstawę prawną to jest ona prawidłowa. Tak więc znowu kompromitacja żołnierzy AU. Kobieto trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

??? 13.07.2021 15:36
Dalej ciemności szukaj przyczyny wycofania wniosku . W następnym, przy takiej analizę również polegniesz . Ciemnota boli , którą próbujesz zasłaniać panią Anetą.

Wojtek 13.07.2021 16:45
co za żołnierze AU, przestalibyście pisać brednie. Co Pani AU kupiła sobie radnych. Radni wybierani są , składają przysięgę, żę będą pracowali zgodnie z prawem dla dobra mieszkańców i ta ósemka tak postępuje, pracują dla równomiernego rozwoju gminy i dobra jej mieszkańców. Kompromitacja jest przedkładających uchwałę pod obrady sesji i jeszcze większa, że nie potrafisz przyznać się do bubla.

mieszkanka z nad kwisy 13.07.2021 11:21
Niczego więcej się nie należało spodziewać.Jak chcesz psa uderzyć to i słoma wystarczy.Powtórka z rozrywki.Czy to się kiedyś skończy?.Każda Sesja to jarmark,radni wystawiają Gminę na pośmiechowisko.Jeżeli Pani Jańczak dopatrzyła się błędów w Uchwale był czas poprawić przed Sesją,ale to chyba nie oto chodzi?Działacie na ukazanie wizerunku Gminy tylko w negatywnym świetle,czasami przecinek w zdaniu daje możliwość zwołania następnej Sesji...... to już było...Te głosowanie i przerwy aby oddać głos przez jednego radnego w drodze korespondencyjnej..A co to radny ciężko chory?Czy złośliwy.Kto ma płacić za dojazd do LORDA.Właściwie jesteście ZA a na Sesji przeciw lub nie wiecie czy za ,czy przeciw najlepiej nijak!!!Nie udzielenie absolutorium to byłemu ŚP WÓJTOWI lotto....bardzo brzydko mówiąc.Nowej Wójt dacie pobory jakie ustali chory układ a właściwie Sekta .A Gmina będzie na czele serwisu elubań długo,długo .....Będą spory waśnie i idiotyzm aż nastanie CUD NAD KWISĄ I LUDZIE OGŁOSZĄ NIECH ŻYJE I ROZKWITA GMINA POD WODZĄ JAŚNIE PANI - resztę proszę prosty lud niech sobie dopowie sam.

Mieszkaniec1 13.07.2021 14:22
Biedna mieszkanko ! Trochę mniej jadu , to z pewnością ci posłuży!Nienawiścią plują tylko ci bezradni .Pytam dlaczego wasza guru (MHD) ma dostać więcej niż były wojt?Jest nowicjuszem pracy w gminie a każdy, kto zaczyna (wszędzie) ma najniższe uposażenie.Zrozumcie w końcu ,ze każdy ma jeden głos w radzie i głosuje jak chce.Tylko poprzednia władza uważała, żeby wszystko było „bo ja tak chce”.

Seba 13.07.2021 16:23
A czego należało się spodziewać, zły wniosek należało wycofać do poprawki tak uznało 10 radnych. Więcej szacunku do radnych, a mniej zadufania. Przedkładając taki wniosek została naruszona powaga obrad Sesji. Odwracanie kota ogonem i stosowanie chwytów propagandowych nic tu nie da. Trzeba wyciągać w nioski.

Mieszkaniec 15.07.2021 19:16
A czego spodziewać się po Janczakowej? Ona tylko kłócić się umie. Był czas, mogła zgłosić, co jej nie pasuje. Mogła, ale nie chciała. Tylko indyczyc. I ktoś mi powie, że ona chce pracować dla dobra mieszkańców. Najbardziej kłótliwa.

?? 16.07.2021 10:51
Ty nic niepotrafisz oprócz knucia. Liczysz tylko na podpowiedzi i plagiat miernoto.

Lolek 13.07.2021 10:54
Pani Wójt niech Pani zapyta okolicznych włodarzy z którymi się pani spotyka czy któryś z nich przedłożył by na obrady sesji projekt uchwały, który byłby niezgodny z prawem. Toż to jest kompromitacja przedkładającego taką uchwałę. Projekt uchwały w tak ważnej sprawie jak wynagrodzenie Wójta powinien być dokładnie sprawdzony.

Wiesniak 13.07.2021 10:06
Niechże nam ta pandemia nie odpuszcza, albowiem - jak zagasił pan premier - bezrobocie spada, gospodarka rośnie, to znaczy prześcignęliśmy już czołowe gospodarki Europy i zbliżamy się do USA. Zatem pensja pani wójtowej powinna być co najmniej godziwa.

Mieszkaniec gminy 12.07.2021 22:54
A Pani Skarbnik nadal uśmiechnięta między Panem Sekretarzem a Panią Wójt . Umie się Pani Skarbnik przypodobać każdemu jak ta chorągiewka powiewająca na wietrze.

mieszkanka gminy 13.07.2021 06:49
wystarczy już tej obecności.....

??? 13.07.2021 11:51
Pozycja skarbnik jest mocna , przy tak ciemnej masie niestety.

!!! 13.07.2021 13:46
Przecież ta Pani nie ma za grosz wstydu . Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny.

??? 12.07.2021 22:53
Działalność wójta ocenili wyroki sądu ostatnio. Rada tylko potwierdziła fakty. Żenująca wypowiedź pani wójt potwierdza brak rozumienia zasad pracy urzędu. Bajki się skończyły sesja ,to nie fb gdzie pisała firma odpowiedzi. Gdzie podziała się wielka klasa , zwykłe dzień dobry na początek. Pigi postaraj się pomagać i zakładaj maseczki. .

Hogsofwar 12.07.2021 22:50
Jak zwykle w naszym kraju - jedna wielka kłótnia i nic dla ludzi

? 12.07.2021 22:25
Pani Wójt w pani przypadkiem milczenie.jest złotem, wychodzi beznadziejna znajomość zasad w urzedzie. święta prawda urząd to nie sklepik. Tania propaganda marnych artykułów nie pomoże prosze wystąpić o najniższe wynagrodzenie i to na raty, pani dzisiejsza wypowiedź to pełna kompromitacja w stosunku do powagi sesji. Można zacytować fajny utwór pt. ,,zielono mi"

Wyborca 13.07.2021 06:41
A .co tu mowic8 wspańialych zadzi czy na ta pania A nie ma mocnych gdzies zgłosic zeby wreszcie sie zajela swoja praca w Lesnej dala ludziom zyc pracowac przegrala na calej lini ludzie ja nie chca a ona sie pcha do ko ta wstyt brak kultury

Leszek 13.07.2021 10:45
Wyborco albo nie rozumiesz albo nie wiesz o czym piszesz. Kampania wyborcza się skończyła, a pracownicy gminy odpowiedzialni za przygotowanie wniosku o wynagrodzeniu Pani Wójt wykazali się zwykłym lenistwem i wystawili projekt uchwały, który nie był zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

? 13.07.2021 11:00
Ameciuniu, piłaś nie pisz

Wyborca 13.07.2021 07:16
Zasady urzedu to wspaniali od dwochnlat wprowadzają

Kosssss 13.07.2021 10:24
Ussss! Przegrałaś - zamilcz!

x 13.07.2021 11:29
Wójtowi potrzebna jest wiedza, doświadczenie i sprawnośc umysłowa by

Wyborca 12.07.2021 22:07
Dalej ośmiu wspaniałych dali popis

??? 12.07.2021 22:57
10 głosów za spróbuj zrozumieć, jak możesz.

Ja 12.07.2021 23:08
A co Ty możesz na ten temat powiedzieć. Zrozumiałeś/łaś o co w tym wszystkim chodzi? Czy tradycyjnie piszesz aby pisać.A tak a propo. Sprawdź wynik głosowania nad wnioskiem. Nie tylko "ośmiu" go poparło. A dlaczego nikt nie głosował "przeciw"? Może nie mieli odwagi żeby go poprzeć. Zastanów się nad tym. Chyba że za dużo od Ciebie wymagam.

Wyborca 13.07.2021 06:07
Jestescie hienami usykowej. Za grosz w was rozumu komisja budżetu nawet nie wysila sie żeby wystawić opinie o budżecie komisja rewizyjna opisuje wszystko w super aktywach o wójcie po czym nie daje absolutorium . Żenada . Jyz na samym początku widać nienawiść . Kompromitacja ale za dwa kata was ram jyz napewno nie będzie i zastraszanie jak do tej kampani nue uda sie wam

Ja 13.07.2021 08:30
Człowieku ogarnij się. Przecież Ty nawet po polsku nie potrafisz pisać a chcesz uchodzić za znawcę sprawy. Musisz być bardzo sfrustrowaną osobowością. Ups.... osobowość to tak na wyrost. Ale niech Ci będzie. Uważaj tylko żeby ta złość i nienawiść , bezsilność Ci nie zaszkodziły. Uważaj na Swoje zdrowie.

? 13.07.2021 11:01
Bardzo dobrze napisane!

Leszek 13.07.2021 11:18
Do wyborcy człowieku kampania wyborcza się skończyła skończyła ,rozumu to brakuje tobie skoro piszesz bzdury i obrażasz radnych nie rozumiesz zasad . Skoro sprawozdanie z wykonania budżetu nie uzyskało poparcia większości to udzielenie absolutorium również nie uzyskało poparcia większości to jest logiczne.

Ania 13.07.2021 11:52
Tym hienom jak ty nazywasz trzeba podziękować bo uratowali honor gminy. Wykazali się dużą wiedzą, bystrością i znajomością przepisów. Pozazdrościć takich radnych. A Pani Wójt zaliczyła pierwszą wpadkę.

Mieszakaniec1 13.07.2021 12:14
Wyborco!Taki komentarz potwierdza, ze ty jesteś hiena MHD.Bardzo dobrze,ze cześć radnych wstrzymała się od głosu(a nie zagłosowała przeciw).Jakie zastraszanie w czasie kampanii?Żenujące to są wypowiedzi w stylu tego wpisu.Tak trudno zrozumieć ,ze radni są niezależni i i głosują tak ,jak chcą. Może napiszesz ,w jaki sposób pani Aneta Usyk zmusza ich do odpowiedniego głosowania?I dlaczego były wójt nie potrafił przekonać radnych do swoich pomysłów? A może więcej szacunku i zrozumienia?

Antoni 13.07.2021 11:03
Popis dał sekretarz urzędu gminy, który w imieniu Pani Wójt przedłożył pod obrady sesji projekt uchwały będącym bublem prawnym. Wycofanie projektu uchwały poparło 10 radnych i 3 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw.