Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zaczyna się długo wyczekiwana inwestycja na Polanie Jakuszyckiej

Po 6 latach burzliwych negocjacji w sprawie modernizacji i rozbudowy Polany Jakuszyckiej, umowy zostały podpisane. Duża część Polany Jakuszyckiej została sprzedana i wydzierżawiona spółce Dolnośląski Park Innowacji i Nauki podlegajacej Urzędowi Marszałkowskiemu. To warunek konieczny rozpoczęcia inwestycji.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Umowa obwarowana jest wieloma warunkami, z których najważniejsze dotyczą celu transakcji – budowy nowoczesnego ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu. Wśród innych warunków jest zobowiązanie do umożliwienia Stowarzyszeniu Bieg Piastów organizacji zimowego, Letniego, Rowerowego i Ultra Biegu Piastów.

- Dzięki zakupowi dwóch działek oraz wydzierżawieniu trzeciej jesteśmy gotowi do kolejnego etapu prowadzenia inwestycji, którym będzie wybór projektanta i projektu budowlanego oraz inżyniera kontraktu. Jeszcze w tym miesiącu samorząd województwa podpisze również z ministerstwem sportu i turystyki list intencyjny o wspólnym finansowaniu tego przedsięwzięcia – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę i projektów wykonawczych, a ostatecznie wybór generalnego wykonawcy inwestycji. Te działania zaplanowane są na przyszły rok, a nowy obiekt ma powstać do końca roku 2018.

Będzie to nowoczesna baza sportowa, uwzględniająca trasy biegowe i biathlonowe ze strefą startu, mety oraz pętlą karną, strzelnicę biathlonową, boisko piłkarskie i bieżnię lekkoatletyczną o długości 200 m oraz górkę saneczkową i rowerową dla dzieci i młodzieży. W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz tunele dla zawodników i trenerów, łączące szatnie i część treningową ze strefą startu oraz strzelnicą.

- Polana Jakuszycka już teraz jest wizytówką Dolnego Śląska, a dzięki naszej inwestycji ma szansę stać się wizytówką całej Polski na świecie – dodaje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. – Wielofunkcyjność centrum pozwoli na to, żeby korzystali z niego i zawodowcy, i amatorzy, zarówno zimą, jak i latem – zapewnia marszałek.

Obiekt został zaplanowany zgodnie z obowiązującymi przepisami światowych federacji narciarskich oraz Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU), dzięki czemu możliwa będzie organizacja w Jakuszycach zawodów o randze mistrzostw świata.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
3 maj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KorekTreść komentarza: Teraz jest krzyk że Niemcy kontrolują ale jak wizy sprzedawali na targach i imigranci po ich otrzymaniu masowo przyjeżdżali do Niemiec to było cacy. Trochę samokrytyki dlaczego Ukraińcy także wyjeżdżają z Polski do Niemiec ? Może gdyby warunki do halne były jednakowe w całej Uni europejskiej byłoby inaczej .Data dodania komentarza: 6.05.2025, 07:50Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontroleAutor komentarza: JohnnyTreść komentarza: Macie rację że PolskiRzad powinien wprowadzić kontrolę na granicy z Niemcami. Skoro stoimy przy wjeździe do Niemiec to czemu nie mozemy stać przy wjeździe do kraju. Wam się już całkiem w łbach pomieszało.Data dodania komentarza: 6.05.2025, 07:42Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontroleAutor komentarza: ???Treść komentarza: Haha no włodarz gminy to na jaką imprezę się wybrała w tym stroju chyba na potupajkę do PG RData dodania komentarza: 6.05.2025, 07:40Źródło komentarza: Lubań uczcił 3 Maja. Koncert, kolorowanki i... deszczAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: Daniella nie obrażaj mnie. Przyznaję że się myliłem, faktycznie kierowcy nie powinni blokować chodników. Zgadza się że można znaleźć miejsce do parkowania dalej.Data dodania komentarza: 6.05.2025, 07:36Źródło komentarza: Mistrzowie parkowania. Droga po remoncie tylko chodniki nie dla pieszych
ReklamaPowiat Lubań
Reklama