Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 13:21
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Leśna. I Puchar Polski

LUKS Kwisa Leśna zorganizował I Puchar Polski w Kajak Polo. Jak podkreślają organizatorzy, jak również zawodnicy biorący udział w wydarzeniu, turniej był bardzo udany.
Leśna. I Puchar Polski
Autor: LUKS Kwisa Leśna
Oceń

W piątek rozegrano znaczną część spotkań kwalifikacyjnych. Później przyszedł czas na mecze o prawdziwą stawkę.

Podczas dwóch dni rozegrano w sumie 82 pojedynki! Na basen w Leśnej stawiły się aż 34 drużyny z całego kraju (m.in. Poznań, Szczecin, Kaniów, Warszawa) oraz z Czech. Gospodarze nie zamierzali być jednak zbytnio gościnni. Aż trzy Dywizje z Leśnej (Panda Cup, Młodzicy oraz Juniorzy) zdobyły srebrne medale.

LUKS Kwisa dziękuje wszystkim drużynom, zawodnikom i sponsorom za udany pierwszy w tym sezonie turniej. Kolejny w Leśnej odbędzie się już w lipcu.

O co w tym wszystkim chodzi?

Kajak polo to gra zespołowa, w której uczestniczą dwie pięcioosobowe drużyny (plus po 3 rezerwowych). Zawodnicy poruszają się na krótkich i zwrotnych kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Dolna krawędź bramki zawieszona jest na wysokości dwóch metrów nad wodą. Piłkę można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. W kajak polo nie ma stałego bramkarza. Jego funkcję pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki. Przepisy kajak polo pozwalają na walkę o piłkę poprzez zderzanie się kajakami, popychanie rękami przeciwnika, a nawet przewracanie go, ale pod warunkiem że zawodnik nie jest akurat bramkarzem. Mecz kajak polo trwa 20 minut. Wymiary bramki to 1 metr na 1,5 metra. Po zdobyciu bramki gra jest wznawiana od środka.

 Napisz komentarz
Komentarze
Norma 14.05.2021 21:33
Tak. Sukces tylko gdzie maseczki na trybunach i dystans coś mi umknęło burmistrz i Vive bez. Maseczek kibiców pełno a covid jest

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama