czwartek, 28 marca 2024 23:55

Łużyce tłem dla Twardego

Po efektownej wygranej w Ruszowie kibice w Lubaniu liczyli, że ich pupile w meczu z Twardym Świętoszów pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało.

Po bardzo słabym meczu Łużyce gładko przegrały z Twardym Świętoszów 0:4.

Goście od początku byli zespołem lepszym i wygrali w pełni zasłużenie. Twardy górował nad Łużycami warunkami fizycznymi. Miał też pomysł na grę. W 11. minucie wojskowych na prowadzenie wyprowadził Marcin Łojko. Po zmianie stron kolejne gole zdobyli Adrian Biniecki, Marcin Łojko i Oliwier Gasiak. Lubanianie cały czas zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Piast Wykroty - Czarni Lwówek Śląski 1:3

Łużyce Lubań - Twardy Świętoszów 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Łojko (11), 0:2 Biniecki (51), 0:3 Łojko (69), 0:4 Gasiak (90). Żółta kartka: Sitek. Sędziował: Waldemar Socha.

Łużyce: Trzajna - Rymer, Pietruszewski (46 Misiewicz), Jakubczyk, Furmański (74 Mandżejewski), Bojdziński, Berliński, Wichowski, Buzała, Szpytma (46 Sitek), Schonung.

Twardy: Małachowski - Lebida, Bińczycki, Sepioło, Świechowski (65 Purycki), Łojko (88 Gasiak), Biniecki, Piaśnik, Moczała, Gewerth, Sudół.