Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 10:06
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Nawigacja pokaże ceny paliw, ale nie na wszystkich stacjach

Google Maps wprowadza rozwiązania, które mają wpłynąć na komfort jazdy podczas korzystania z nawigacji. W przyszłości kierowcy mają jednym przyciskiem włączać ciemne tło dla aplikacji, a od pewnego czasu pojawia się podgląd aktualnej prędkości, z jaką porusza się auto. Google jednak nie rezygnuje z kolejnych innowacji. Użytkownicy już dziś mogą sprawdzić, jakie obowiązują ceny na stacjach paliw.
Nawigacja pokaże ceny paliw, ale nie na wszystkich stacjach
Autor: iStock
Oceń

Są wyjątki

Niestety na chwilę obecną nie możemy liczyć na powszechne zastosowanie nowej funkcji. Google pokaże cenę paliw jedynie przy tych stacjach, które udostępniły taką informację, choć i w tym wypadku nie jest to oczywiste. Wykaz uwzględni ceny benzyny 95-oktanowej. Wartości pozostałych paliw poznamy wchodząc w szczegóły dotyczące wybranej stacji. Użytkownikom telefonów opatrzonych „logiem jabłka” nie wyświetli się też ogólne porównanie cen, a jedynie wartości obowiązujące na poszczególnych stacjach.

Jak sprawdzić?

Aby dowiedzieć się ile zapłacimy za paliwo w najbliższym obszarze, wystarczy otworzyć aplikację i w oknie wyszukiwania wpisać „stacje paliw” lub wyszukać konkretny adres. Niestety aktualizacja nie jest dostępna dla wszystkich polskich użytkowników, zatem niektórzy kierowcy będą zmuszeni uzbroić się w cierpliwość, zanim skorzystają z nowej funkcjonalności. Google uspokaja jednak, że zmiany wprowadza szybko i wkrótce będą dostępne dla każdego.


100 zmian

To nie koniec udogodnień. Google zapowiada, że tylko w bieżącym roku wprowadzi w mapach łącznie sto zmian. Wśród nich pojawią się między innymi trasy eko, czyli takie, które najmniej zaszkodzą środowisku. Kierowcy zyskają też możliwość płacenia za parkingi i bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji. Pojawią się również udogodnienia dla pieszych, którzy otrzymają informacje o najbliższych przejściach dla nich przeznaczonych. Firma docelowo chce zmienić cały system oznakowania dróg, chodników i ścieżek, aby łatwiej było określić, z jaką infrastrukturą będziemy mieli do czynienia poruszając się daną trasą.


Napisz komentarz
Komentarze
xyz 27.04.2021 21:16
Dla mnie w aucie bardziej przydatne na trasach samochodowych było by pokazywanie dopuszczalnej prędkości na danym odcinku drogi niż wyszukiwanie tras samochodowych (sic!) eko.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama