Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 06:09
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Remont dworca kolejowego w Węglińcu. Postęp prac

Przebudowa dworca w Węglińcu ma zakończyć się na wiosnę przyszłego roku, inwestycja będzie kosztowała 32 miliony zł. Jak idą prace?
Remont dworca kolejowego w Węglińcu. Postęp prac
Autor: eLuban.pl/ Materiały prasowe PKP S.A.
Oceń

Przebudowa dworca kolejowego w Węglińcu jest jednym z bardziej złożonych przedsięwzięć w ramach programu inwestycji dworcowych na lata 2016-2023. Inwestycja obejmie remont samego dworca i infrastruktury towarzyszącej, dostosowanie kompleksu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także termomodernizację i wyposażenie dworca w „zieloną energię”. Przebudowa jest tak zaprojektowana, aby dworzec odzyskał swój historyczny wygląd, a jednocześnie był funkcjonalny i nowoczesny. Koszt inwestycji to 32 mln zł, a gotowy dworzec przyjmie podróżnych w pierwszej połowie 2022 r.

Przebudowa kompleksu dworcowego obejmuje stworzenie strefy dla podróżnych z wydzielonymi poczekalniami, toaletami i kasami biletowymi. Docelowo ma powstać mała sala kinowa i przestrzeń wystawiennicza pozostająca pod opieka samorządu. Wschodnia część dworca ma służyć Straży Ochrony Kolei. Przewidziano wiele użytecznych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni dworcowej, jak choćby parking/serwis z myjnią dla rowerów. 

W galerii możecie obejrzeć wizualizację z projektu przebudowy dworca i jak idą prace budowlane obecnie.Napisz komentarz
Komentarze
Kolej do roboty 15.04.2021 04:14
No robią konica nie widać. Coś bardzo wolno to idzie a inwestycji powinno być. Mnogo czekają. Inne dworce w Gryfów. Lwówek Lubań Wleń Zawidów Świeradów Leśna ITP oraz połączenia na tych trasach czekamy

Tory 14.04.2021 12:54
Kiedy. Lubań ITP czekamy na kolejowe remonty

Janina 14.04.2021 10:43
Wielu podróżnych bardzo prosi o windę przy schodach, bagaż nie zawsze jest lekki, bardzo prosimy

Xyz 14.04.2021 16:07
Windy są przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych.... A o bagaż, jego ciężar i przenoszenie go jest odpowiedzialny podróżny...

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama