Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 1 października 2022 07:00
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

List w obronie księdza z Ruszowa

Zgorzelecki Sąd skazał księdza z Ruszowa za czyny pedofilskie wobec dwóch niepełnosprawnych dziewczynek na 5 lat pozbawienia wolności. Obrona jeszcze 12 marca zapowiadała apelację od wyroku, tymczasem brat księdza napisał list do Prezydenta, w którym twierdzi, że dzieci i ich matki kłamią, a wymiar sprawiedliwości jest stronniczy.
List w obronie księdza z Ruszowa
Autor: zinfo
Oceń

Z listu Macieja Mianowskiego skierowanego do Prezydenta RP, wynika że zarówno matki pokrzywdzonych, jak i same pokrzywdzone kłamią, aby wyłudzić pieniądze od księdza. Brat księdza twierdzi, że za niewinnością skazanego przemawia fakt, że molestowane dziewczynki są niepełnosprawne umysłowo, ich matki młodo zaszły w ciążę i nie biorą udziału w życiu Kościoła. Niestety Maciej Mianowski nie dostrzega obrzydliwości czynów pedofilskich wobec niepełnosprawnych dziewczynek, a jedynie próbuje je upokorzyć i zdyskredytować, przedstawiając list jako opinię całej ruszowskiej społeczności.

"Były proboszcz nie jest pedofilem. Dzieci kłamią, a obie matki próbują wyłudzić pieniądze od księdza. Wymiar sprawiedliwości jest stronniczy, a wszystko to lewicowa nagonka na niewinnego księdza." - pisze w swym liście Maciej Mianowski.

Dalej w liście do prezydenta czytamy:

"Obie ofiary to dzieci z tzw. trudnych środowisk. Ich matki jako nastolatki zaszły w ciążę. Pierwsza z rzekomych ofiar jest wychowywana bez ojca, ojciec drugiej obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za kradzieże. Obie dziewczynki mają dość ograniczone możliwości umysłowe, obie matki, które nie pracują i nie pracowały, mają prawdopodobnie problemy finansowe. (...) Czy pomówienie księdza przez osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z kościołem, nie jest li tylko próbą wyłudzenia pieniędzy?"

O procesie księdza pisaliśmy wielokrotnie, na korytarzach zgorzeleckiego sadu aż wrzało przy każdej rozprawie. 12 marca jednak wyrok zapadł i to nie mały, bo w wymiarze pięciu lat pozbawienia wolności. Każdy chce chronić swoją rodzinę, to zrozumiałe, jednak forma i metoda Macieja Mianowskiego, może budzić skrajne odczucia. Musimy poczekać na odpowiedź Głowy Państwa, czy poprze argument o stronniczości wymiaru sprawiedliwości?


Napisz komentarz
Komentarze
Gdtx 30.03.2021 20:12
Nie wierzę ani jednej ani drugiej stronie

nina 29.03.2021 15:26
wreszcie z tym pedofilem zrobili porządek!!!

Czesław_M 29.03.2021 15:04
Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując Złote medale na twoją cześć kując Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy!. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta. Czesław Miłosz 1950

Redemptor 29.03.2021 13:07
Straszna kara! Watykan jest w swoich wyrokach wręcz okrutny! ============= Pan na Watykanie ukarał abp. Sławoja Leszka Głódzia, który otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską. Przez Stolicę Apostolską ukarany został również bp Edward Janiak. Decyzja Watykanu wydana została w związku z tuszowaniem przez nich nadużyć seksualnych na terenie podległych im diecezji. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxMMt1 ============= No a co z pałacem i przyległym terenem, łącznie z danielami? Przenieść się tego nie da to nie domek Niekopulanej Dziewicy co cudownie zlewitował z Nazaretu do Loreto. PS. A jakby jakiś dyrektor szkoły przez lata ukrywał nauczycieli którzy molestują uczniów ... To jaka kara...?

Milena 29.03.2021 08:52
Ludzie! Zrozumcie wreszcie że większość, znakomita większość kandydatów do seminariów duchownych to dewianci - do jednostki zakompleksione głównie nie przystosowane do życia w rodzinie, założenia rodziny, życia seksualnego, To zawiedzeni w młodości frustraci, mizogini, homoseksualiści - tam szukają swojego miejsca i egzystencji na kolejne lata. Poczytajcie "Sodomę" kto. jaka opcja rządziła od lat Watykanem - dopiero papież Franciszek stara się tę "homo-sektę" zlikwidować - ale wszystko wskazuje że sobie nie poradzi - za mało mu życia pozostało. Proście tylko swojego Boga aby go wspierał i aby unikał zupki grzybowej.

Ojciec Duchowny 29.03.2021 19:09
No bo kto zdrowy na ciele i umyśle idzie na księdza? Wszystko to jednostki aspołeczne - tylko niektórzy jeszcze mają zdolności aby te swoje dewiacje kryć, zadają sobie pokutę, umartwiają się i tak im to kapłańskie życie leci. Poza tym 60-70% nie wierzy w tego swojego boga - już dawno, często jeszcze w seminariach tracą wiarę - ale co mają robić? Do jakiej pracy nadaje się taki zmanierowany religią absolwent seminarium duchownego...? A co z założeniem rodziny?

fuj 29.03.2021 04:56
zamach na dziecinstwo na dziecko jest najgorsza zbrodnia z mozliwych moze ten co go broni to tez sobie uzywal razem z braciszkiem

Pan Herakliusz 28.03.2021 20:21
Umiłowani Siostry i Bracia! Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest pedofilia i inne seks dewiacje. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. +++++++++++ Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

Rysiek 27.03.2021 19:36
Zbok to zbok.

Detektyw 27.03.2021 17:25
Do pana Macieja Mianowskiego! Te świadectwa pochodzą od osób bez "ograniczeń umysłowych" - tyle że czyny wielebnego brata się niestety przedawniły. Dobrze się maskował i był skutecznie kryty. ============= *Joanna - Pamiętam półmrok salki katechetycznej i spoconego księdza, całującego w usta. Potem powoli mnie rozbierał aż do majtek - wyznaje w rozmowie z nami. - Tłumaczył, że jestem źle ubrana, że mogę się przeziębić, że plecy odkryte, że bluzeczka musi być w spodniach. Potem poczułam jak wkłada mi rękę do majtek. Nie myślałam o tym jak o molestowaniu. Byłam na siebie zła, że znowu się źle ubrałam i znowu ksiądz musi mi poprawiać ubranie. Nic nie mówiłam rodzicom - opowiada nam. *Agata do komunii szła w 1984 roku. Pamięta „egzamin”, który miał zadecydować o tym czy będzie dopuszczona do sakramentu. - Zdawało się go samemu, przed księdzem. Pamiętam jak mówił "siądź na kolanka", "daj buzi”. Wtedy myślałam, że to normalne. Moja rodzina do Wrocławia przeprowadziła się na początku lat 80. ze wsi. A ludzie na wsi księżom bardzo ufają - mówi. *Małgorzata: "Na lekcji religii, która odbywała się w małej salce tuż obok kościoła siedział za biurkiem ustawionym na wysokim drewnianym podeście. Nasze zeszyty były opieczętowane tytułami modlitw, które musieliśmy księdzu recytować siedząc na jego kolanach. Podciągał nam spodenki, przy tym zwracając uwagę, że koszulka musi się w nich znajdować i że zmarzną nam plecy. Dotykał wszystkie dzieci, w tym mnie, w tylne i przednie części ciała, troszcząc się o nasze zdrowie. Pamiętam, że skarżyłam się mamie, ale ta przyznała racje księdzu twierdząc że jesteśmy nieposłuszni i że zawsze się nie pilnujemy, a potem jesteśmy chorzy. *Sylwia mieszka dziś poza Polską. Zadzwoniła do redakcji portalu GazetaWroclawska.pl. - Ksiądz, przygotowywał nas do komunii. Pamiętam zdawanie paciorków, pocałunki i wsadzanie rąk do majtek. Raz tylko tak ze mną zrobił. Więcej nie chciałam. Ostrzegałam też koleżanki, żeby nie siadały mu na kolana, bo wsadza dzieciom ręce do majtek – opowiada.

. 27.03.2021 16:22
Jak zwykle zrzucanie winy na ofiary, obrzydliwe

Pan Herakliusz 27.03.2021 16:18
Umiłowani Siostry i Bracia! Nie ma się co łudzić, że obywatel prezydent RP w ogóle da głos w tej sprawie. Bez zawracania szacownej głowy panu prezydentowi - kancelaria list przekaże panu Ministrowi od Sprawiedliwości. Dopóki w sprawie wielebnego pedofila nie wstawi się pan biskup - nie ma szans na zmianę wyroku. Złote ornaty seksualnych dewiantów, edukatorów spod znaku krzyża przyciemniają mroczne umysły zdemoralizowanej ciemnoty zwanej owczarnią. Teraz dopisał się - nie dziwota - brat księdza. ============= Kościół jest grzeszny, chociaż niektórzy są w nim święci - że odwrócę kłamliwy argument, od lat używany do obrony tego pospolitego usakralnionego skur... stwa. Najgorsze jest to, że państwo, zgodnie z Konstytucją ma chronić swoich obywateli. Dzieci w komżach to nie dotyczy? Ponad 10 tysięcy parafii i kilkadziesiąt tysięcy duchownych jest ponad albo obok polskiego prawa? Policja lub tzw. służby nigdy nie wejdą do żadnego biskupiego pałacu? Są eksterytorialne? A my się boimy upominać o dobro dzieci, bo ich bóg się obrazi? A jak będziemy dalej tolerować to usakralnione zbydlęcenie to będzie szczęśliwy? Ksiądz skrzywdził dziecko, ale w ogóle to taki dobry i święty człowiek? Bo mówi takim głosem, jakby miał buty o dwa numery za małe? Chciałbym też zrozumieć, dlaczego rodzice chcą, żeby ich dzieci były ministrantami. Pytam skrajnie poważnie to nie jest żadna drwina. I cała ta sitwa Jarosława K. na czele z Mateuszem M. chciałaby rechrystianizować Europę uraczając ich tą polską usakralnioną kiłą przegniłą i zdegenerowaną! Fuj!!! Wobec niebiańskiego boga czy tam nawet wszystkich bogów nie mam żadnych relacji – ***a mnie tylko ich obsługa naziemna. Amen!

Jakmar 27.03.2021 21:07
Jak w każdym z zawodów czy nauczyciele, księża, lekarze, prezesi,znajdują się ludzie wykorzystujący swe stanowisko do wykorzystywania seksualnego, i nie wolno dawać nikomu na to przyzwolenia. . Herakliusz nie ograniczaj się więc tylko do księży, jakby nie dotyczyło to innych.

Ramzes_V 27.03.2021 21:54
No tak, ale tych innych z parafii na parafię nie przenoszą i oni z dzieci nie robią sobie "straży przybocznej" - o świętobliwa zgrozo - do służby przy ołtarzu. Ci inni nie uzurpują sobie prawa do leczenia dusz i wykładów o moralności. Kościół rzymsko katolicki nigdy nie był nośnikiem jakichkolwiek pozytywnych wartości - a już moralnych (etycznych) w szczególności. Stał się jedną z najbardziej pazernych, cynicznych i zdemoralizowanych instytucji w świecie religii. Kościół ma już wszystko. Brak mu tylko przyzwoitości, ale tego ani ukraść ani inaczej wyłudzić się nie da …

Jakmar 29.03.2021 10:55
Mówisz Ramzes że inni nie uzurpują sobie prawa do wykładów o moralności, nic bardziej mylnego, a co powiesz na nauczycieli, wykorzystujących stanowisko do pastwienia się nad dziećmi, w imię wychowania, bicie wyzwiska, a także seks afery, a co powiesz w temacie sędziów których rozmowy zostały nagrane, a dotyczące wyjazdu na Tajlandię gdzie gwoli usprawiedliwienia dla zdrowia uprawiali seks z nieletnimi, a to wszystko umorzone i zamiecione pod dywan.Tych co umarzają, ukrywają wiedzę na temat znęcania się nad dziećmi wyrok współsprawstwa za gwałty, przemoc.

Bercik 29.03.2021 19:47
Szkoda z Tobą w ogóle w tym temacie dyskutować. Jeżeli ty nauczyciela czy murarza, albo szewca porównujesz do księdza... - w relacja do dzieci - to o czym tobą? Przecież ci drudzy przede wszystkim nie spowiadają z grzechów i nie mają mocy ich odpuszczania.

?????? 21.06.2022 07:15
Gdzie masz te nagrania sędziów?

F 28.03.2021 09:42
Nie broń najbardziej zdemoralizowanej grupy społecznej w tym kraju. Od początku istnienia tej sekty kwitła pedofilia. A wiadomo że swoje dewiacje najlepiej jest ukryć pod sutanną nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności

Daniel 76 30.03.2021 00:52
Tak tylko że nauczyciela lekarza czy hydraulika w odróżnieniu od księdza stosunkowo łatwo jest złapać i skazać bo nie stoi za nimi organizacja o charakterze mafijnym chroniąca ich bezkarność

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Woda zdrojowaTreść komentarza: Ufff no jak będzie ok a jak nie gdzie plan B ,co z oczyszczalnią ścieków itp Samorządy to kpina z wyborców diety i opowiadanie bajekData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:25Źródło komentarza: Świeradów-Zdrój. 2 miliony inwestycji w stacje uzdatniania wodyAutor komentarza: Mieszko z puszczyTreść komentarza: No zabawa zabawa a mury się sypią kiedy remonty oraz inwestycję w zamek bo oferta słaba czas do ministra Gińskiego napisać o pomoc ale kto to zrobi samorząd nie więc ktoData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:22Źródło komentarza: Księstwo Czocha. Kuglarze i turniej rycerski - fotogaleriaAutor komentarza: wegielekTreść komentarza: morawiecki klejny raz zrobil z mordy cholewe przeciez na skladach zalega wegiel po tysiaku dosc bandy pisowskich oszustowData dodania komentarza: 01.10.2022, 05:17Źródło komentarza: Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla. To brzmi jak ponury żart. Sprawdzamy, jak działaAutor komentarza: MarudaTreść komentarza: Panowie policjanci i ich dyżurny powinni znać przepisy dotyczące tworzenia kolumny pojazdów uprzywilejowanych. Takie eskortowanie prywatnego auta, choćby w najlepszej wierze to bezprawie i narażenie na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Nawet na tym filmiku widać, że eskortowany pojazd jest dość daleko za autem policyjnym. Wystarczy, że ktoś przepuści uprzywilejowany a nie zwróci uwagi na pędzący za nim cywilny pojazd i tragedia gotowa. Jeśli już chcieli pomóc to powinni zabrać ciężarną do radiowozu a kierowcy kazać jechać do szpitala zgodnie z przepisami. Zaprezentowane działanie to głupota a jeszcze się tym chwalą.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 04:38Źródło komentarza: Wideo. Lubańscy policjanci eskortowali ciężarną do szpitala
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama