Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:44
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Pijany Białorusin próbował przekupić policjantów

Białorusin spowodował kolizję siedząc za kółkiem TIR-a, do tego był pod wpływem i usiłował przekupić interweniujących policjantów.
Pijany Białorusin próbował przekupić policjantów
Autor: KPP Zgorzelec
Oceń

Na jednej ze stacji paliw w gminie Zgorzelec doszło do kolizji dwóch tirów. Nietrzeźwy Białorusin usiłował przeparkować swojego DAF-a i uszkodził prawidłowo zaparkowaną Scanię. Funkcjonariusze przybyli na miejsce wyczuli od 42-latka woń alkoholu, dlatego poddali go badaniu, które wykazało w organizmie kierującego 1,5 promila alkoholu. Aby uniknąć konsekwencji Białorusin zaproponował policjantom łapówkę i położył pieniądze je na policyjnym notatniku.

Policjanci poinformowali mężczyznę, że proponowanie pieniędzy funkcjonariuszowi publicznemu jest w Polsce przestępstwem. Mężczyzna jednak cały czas próbował przekonać funkcjonariuszy, aby odstąpili od kary, oferując im łapówkę. W trakcie wykonywania przez funkcjonariuszy czynności mężczyzna wyjął pieniądze i położył je na notatniku służbowym policjanta. -  informuje podkom. Agnieszka Goguł, rzecznik KPP w Zgorzelcu

Ostatecznie 42-letni kierowca został zatrzymany, a pieniądze zabezpieczone. Teraz obywatelowi Białorusi za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi do 10 lat więzienia. Oprócz tego mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.


Napisz komentarz
Komentarze
megafaka 31.03.2021 06:47
ciekawe jak siedział za kółkiem Tira ???? może jednak Ciężarówki co ??? poziom piszącego artykuł daje do myślenia o jego wykształceniu...

Usgs 24.03.2021 17:57
To nie Białoruś tylko Polska

Szelest liści 24.03.2021 19:01
Myślisz że u Nas nie biorą ? Widocznie dał za mało, przyjął stawkę Białoruską. Gdyby była to stawka Niemiecka, to nikt nie czytałby tego artykułu. A Scania zostałaby naprawiona z polisy. Przykład idzie z góry, zwróć uwagę na partie rządząca, to są dopiero możliwości.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama