Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 07:58
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Wideoinformator 17.03.2021

W tym wydaniu o bieżącym wsparciu finansowym dla stowarzyszeń, organizacji i jednostek działających na terenie Lubania.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Dofinansowanie dla klubów sportowych

Samorząd lubański stale wspiera działania lokalnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. W bieżącym roku, w ramach wsparcia, miasto przyznało klubom sportowym dotację w wysokości 160 tysięcy złotych.

Uznajemy, że to właśnie kluby sportowe w sposób najwłaściwszy poprzez pasjonatów, działaczy, rodziców, a przede wszystkim zaangażowaną młodzież, wykorzystają te środki, aby przede wszystkim rozwijać talenty młodych osób i tych, które w danych klubach uprawiają sport – podaje Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań.

Pomoc finansową otrzyma osiem klubów sportowych działających na terenie Gminy Miejskiej Lubań. Termin realizacji zadań objętych wsparciem rozpoczyna się w marcu i potrwa do 31 grudnia 2021 r.

Bardzo dobrze, że są takie środki i że organizowane są konkursy tego rodzaju. Dzięki temu, klubom takim jak my, pozwala to zarówno na codzienne funkcjonowanie jak i różnego rodzaju inne zajęcia – zaznacza Konrad Mandżejewski, Prezes Zarządu Klubu Sportowego Łużyce Lubań.

Dzięki przyznawanym dotacjom, kluby sportowe z pasją i zaangażowaniem na co dzień zachęcają mieszkańców Lubania do różnych form aktywności fizycznej.

 Otrzymane pieniądze głównie przeznaczane są na utrzymanie salki sportowej. Środki wykorzystywane są też na licencje trenerskie oraz na wyjazdy na zawody. Jak co nieco zostanie to mamy z tego skromne pensje - mówi Wiesław Bojanowski, trener Bojan Boks Lubań.

W latach 2019-2021 w ramach otwartych konkursów ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej Gmina Miejska Lubań w formie dotacji celowych przekazała środki w 2019 roku w kwocie 227 tysięcy złotych, a w 2020 roku kwotę 250 tysięcy złotych. Kluby sportowe chętnie sięgają po środki miejskie, dzięki którym mają możliwość upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych lubanian.

Środki zewnętrzne dla jednostek miejskich

Dofinansowanie ze środków zewnętrznych otwiera jednostkom miejskim drogę do realizacji wielu interesujących projektów. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu w ramach programu „Partnerstwo dla książki” otrzymała z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu grant w wysokości 23 tysiące 200 złotych na projekt pn. „Biblioteka zawsze w modzie - odsłona druga”. Projekt będzie kontynuacją działań prowadzonych w ubiegłym roku i zakłada szereg ciekawych spotkań i wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy Lubania.

Zaprosimy ilustratorów książek, poprowadzone będą również warsztaty kaligrafii to dla tej młodszej grupy. Liczymy też na to, że w lubańskiej bibliotece gościć będą autorzy kryminałów Robert Małecki czy Hanna Greń, którą gościliśmy online. Ze względu na to, że czytelnicy bardzo lubią tę autorkę postaramy się takie spotkanie zorganizować stacjonarnie. Planujemy również zorganizować spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Michniewiczem czy Tomaszem Gorazdowskim z Radia 357 – informuje Izabela Uśpieńska-Domagała z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu.

Równie ciekawie zapowiada się udział Gminy Miejskiej Lubań w projekcie „Lokalny Animator Sportu”. Przy wsparciu ze środków zewnętrznych pozyskanych w ramach kolejnej edycji programu rządowego „Sport Wszystkich Dzieci” na 2021 rok, w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu będą realizowane zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne z animatorami sportu.

Animatorzy prowadzą zajęcia praktycznie zawsze od godz. 15:00, niekiedy od godziny 16:00 do godziny 20:00, przy czym we wtorki i czwartki prowadzone są grupy zorganizowane, a w inne dni spotkania indywidualne. W soboty i niedziele orlik jest czynny od godziny 10:00 do 14:00 – mówi Marzena Tomczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

Gmina Miejska Lubań od początku roku zabiega o pozyskanie środków w ramach wielu programów.

Oczywiście to nie jest koniec pozyskiwania środków zewnętrznych zarówno krajowych jak i europejskich. Mam nadzieję, że już wkrótce kolejne pieniądze trafią do naszej gminy – zapowiada Mateusz Zajdel, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań.

Lubań Wideoinformator


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama