Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 03:56
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ciężarówką slalomem na A4

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierowca samochodu jest mocno pijany. Pędził ciężarówką na A4.
  • Źródło: Policja Legnica
Ciężarówką slalomem na A4
Autor: Policja Legnica
Oceń

Na widok jadącego slalomem A4 w kierunku Zgorzelca samochodu ciężarowego z naczepą, jeden z kierowców bez wahania powiadomił policję. Ta natychmiast podjęła działania. Funkcjonariusze udali się w kierunku Zgorzelca, gdzie na wysokości 73 km A4 zauważyli pojazd i zatrzymali go do kontroli.

Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami - powiedziała podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. W niektórych przypadkach, jak opisany powyżej, kary wydają się być zbyt łagodne.


Napisz komentarz
Komentarze
jakmar 14.02.2021 18:21
Masz w rodzinie kogośkto za dużo pije, przeczytaj Alkoholizm to pośrednia forma narkomanii, rządy wszystkich państw otym wiedzą od zawsze, ale wpływ kasy ze sprzedaży alkoholu jest tak duży że w biały dzień ten narkotyk jest sprzedawany wszędzie.Mecchanizm uzależniania jest następujący: przemiana metabolicznafenyloanaliny-jednego z aminokwasów(wchodz. w skład białek) prowadzi do kwasu 3,4- hidroksyfenylooctowego- końcowego produktu. Owa ścieżka metaboliczna zawiera trzy produkty pośrednie.Aldehyd octowy(powstały z utleniania alkoholu) blokuje przemianę ostatniego produktu pośredniego do produktu końcowego(kwasu 3,4dihidroksyfenyloooctowego).W SKUTEK tej blokady następuje spiętrzenie w komórce substancji pośrednich szlaku katabolizmu fenyloalaniny. Niestety owe substancje majątendencję do reagowania ze sobą z utworzeniem substancji zwanych aporfinami. Aporfiny budową i kształtem przypominają MORFINĘ TJ. SILNIE UZALEŻNIAJĄCY NARKOTYK. Gdy pijemy alkohol to nasz organizm produkuje narkotyk, który odpowiada za funkcje uzależniające.

Jerzy_T 14.02.2021 11:41
Ks. Marek Dziewiecki, członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych: Sytuacja jest dramatyczna. Wszystkie sytuacje stresowe prowokują do ucieczki od życia. Dlatego teraz jest jeszcze większa podatność na wszelkie uzależnienia. ================ No tak wielebny. Od lat organizujecie spędy jasnogórskie w intencji, deklarujecie modły i ekspiacje, miesiące trzeźwości, wypraszanie u Niekopulanej opiekę nad rozpijaczonym narodem – a tymczasem efektów brak. W roku 2019na alkohol naród wydal blisko40 miliardów i z roku na rok ta kwota rośnie, a blisko 20 tysięcy istnień zeszło z tego świata napitych.

Jwp 12.02.2021 23:17
Dzielny chłop. 4 promile i jeszcze się trzymał za kółkiem, szacunek. Co miał robić, droga długa, pogawarit nie ma z kim. Ino wodka ostała sie

do domu czas wracac do siebie za miedze 12.02.2021 22:23
..jeden UK... juz zmiótł kolezanke na Jałowcu z drogi... to byla niezwykła kobieta... Widze ze trzeba sie wziac za nich...

Kierowca II 12.02.2021 20:46
A ilu jeździ pod wpływem lub po spożyciu czy alkoholu lub innego świństwa i nie udało ich się zatrzymać? Straszne. Jaka by kara nie była to i tak nie zastąpi myślenia każdego kierowcy. Szczęśliwych powrotów do domu wszystkim kierowcą, pasażerom życzę.

Kierowca 12.02.2021 16:14
W głowie się nie mieści, że są tacy durnowaci ludzie. Szczęście, że nie zdążył nikogo zabić.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama