Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 28 czerwca 2025 06:54
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Łużyce z szansami na czwórkę

W przedostatnim meczu rundy jesiennej klasy okręgowej Łużyce Lubań pokonały Olimpię Kamienna Góra i mają realne szanse na zakończenie pierwszej części rozgrywek na czwartym miejscu w tabeli.
Łużyce z szansami na czwórkę

Mecz świetnie mógł rozpocząć się dla gości, ale graczom Olimpii zabrakło zimnej krwi pod bramką rywali. W odpowiedzi strzałem pod poprzeczkę w 7. min wynik otworzył Damian Bojdziński. Gra z obu stron nie porywała, ale lubanianie zdołali zadać kolejny cios. Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z Dariuszem Hołdą znalazł się Maciej Furmański i nie zmarnował szansy. Wcześniej ładnie z dystansu uderzył Konrad Starczewski, ale w tym przypadku bramkarz gości zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Po zmianie stron kontaktowego gola dla kamiennogórzan zdobył Sebastian Sochacki. Odpowiedź gospodarzy przyszła jednak bardzo szybko, a autorami bramek byli Maciej Furmański oraz Kamil Młynarski. W 72. min piątego gola dla Łużyc zdobył Kamil Sitek. Olimpię w końcówce stać było na kosmetyczną poprawę wyniku. Autorem gola był Łukasz Topolski. Ostatecznie gospodarze wygrali 5:2.

- Mimo prowadzenia do przerwy nie byliśmy zadowoleni ze swojej gry. Było sporo niedokładności. Nie realizowaliśmy tego co sobie nakreśliliśmy przed spotkaniem. Stracona bramka na 2:1 sprawiła, że zrobiło się nerwowo. Na szczęście szybko odpowiedzieliśmy. Cieszę się, że na boisku kolejny raz wystąpiło sporo młodzieży. Wciąż mamy szansę zakończyć jesień na czwartym miejscu w tabeli. Aby tak się stało w środę musimy wygrać w Lwówku Śląskim - skomentował po meczu Jarosław Wichowski, trener Łużyc.

Na zakończenie rundy jesiennej Łużyce zagrają w Lwówku Śląskim z Czarnymi. Jeśli wygrają przeskoczą rywala w tabeli i zakończą pierwszą część sezonu na czwartym miejscu w tabeli. W innym przypadku zakończy się na piątej lokacie i większej stracie do czołowej czwórki. Początek środowego meczu o 13.30.

 

ŁUŻYCE LUBAŃ - OLIMPIA KAMIENNA GÓRA 5:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Bojdziński (7), 2:0 Furmański (44), 2:1 Sochacki (59), 3:1 Furmański (65), 4:1 Młynarski (67), 5:1 Sitek (72), 5:2 Topolski (87). Żółte kartki: Buzała, Fereniec. Sędziował: Marek Bałacki.

ŁUŻYCE: Gleb - Starczewski (70 Pietroński), Sitek (74 Pietruszewski), Młynarski, Kocuła (82 Maciąg), Jakubczyk (80 Polerowicz), Rymer, Czuchryta, Furmański, Bojdziński, Buzała.

OLIMPIA: Hołda - Wieczorek (72 Buda), Urbanowicz, Topolski, Sochacki (82 Kmiecik), Młodziński, Kwaśniewski (46 Wastag), Kraszewski, Gorczyca (63 Skoczeń), Filip, Domin.



W innych meczach 14. kolejki:

BKS Bolesławiec - GKS Warta Boleławiecka 0:1
Woskar Szklarska Poręba - Pogoń Świerzawa 2:2
Olimpia Kowary - Nysa Zgorzelec 1:0
Iskra Łagów - Victoria Ruszów 4:1
Twardy Świętoszów - Lechia Piechowice 5:0
Hutnik Pieńsk - Czarni Lwówek Śląsk 1:2
Włókniarz Mirsk - Piast Wykroty 2:2

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jachas 10.11.2020 07:38
Jak można tyle trenować i grać i dalej być słabym XD

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
gry
Henryki 2025
SFM
Lawa PROGRAM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cytuję.Treść komentarza: Czy dlatego, że równie sam nie potrafisz opisać (skomentować ) takiego zjawiska, korzystasz ponoć "żywa inteligencjo" z pomocy tej .... sztucznej? Czyli też wypocin? Teraz, w związku z takim deklarowanym na tym portalu "związkiem", spoglądaj od tej chwili, kto czeka na ciebie w twoim łóżku. AI ? Ten, skrócony ponoć komentarz, dla nieznających tematu, pomija bardziej szczegółowe porównania, które pozwalają poznać logikę (lub jej brak) postępowania tej pani. Jak widzisz, inni to odczytują zupełnie inaczej, niż takim jak ty, i podobni.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 15:09Źródło komentarza: Radni jednomyślni. Burmistrz Lubania z absolutorium i wotum zaufaniaAutor komentarza: ZenTreść komentarza: Czekamy na utworzenie rady przedszkolaków, a potem rzecz jasna rady żłobkowiczów, a potem...Data dodania komentarza: 27.06.2025, 14:54Źródło komentarza: Lubańscy uczniowie w Radzie Młodzieży przy Wojewodzie DolnośląskimAutor komentarza: ZmęczonyTreść komentarza: Zlikwidować to bardzo dużo kosztuje miasto.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 14:15Źródło komentarza: Sudecki Festiwal Minerałów 2025. Co w programie?Autor komentarza: SkrTreść komentarza: Lubańskie targowisko jest bardzo drogie!spSprzedający zmawiają się o godz 6 rano i wszyscy trzymają się jednej ceny!Większość z nich jeźdź po towar na giełdę wrocławską!przecież Oni nie mają szklarni na pomidory ani ogórki!Data dodania komentarza: 27.06.2025, 14:09Źródło komentarza: Ile kosztują warzywa na lubańskim ryneczku? Sprawdziliśmy ceny
ReklamaPowiat Lubań
Reklama