Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:22
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Letni Bieg Piastów w Górach Izerskich

Prawie 1300 osób z całej Polski weźmie udział w 8 Letnim Biegu Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę 29 i 30 sierpnia na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Są jeszcze wolne miejsca!
Letni  Bieg Piastów w Górach Izerskich
Oceń

Zawodnicy będą rywalizować na dystansach 12, 21 i 50 km w biegu górskim oraz na 12 km w nordic walking. Trasy będą mieć urozmaiconą nawierzchnię – od ścieżek górskich z kamieniami, poprzez szutry i trawę, po asfalt. Atutem tras są cudowne widoki na Góry Izerskie i Karkonosze oraz liczne interesujące miejsca po drodze: Wysoki Kamień, Orle, Cicha Równia z kultową trasą zwaną Samolot, Rozdroże Izerskie i wiele innych. Jeśli ktoś uwielbia uprawiać turystykę biegową, a nie tylko się ścigać, to jest trasa dla niego.

Uczestnicy to zawodnicy na każdym poziomie zaawansowania, od wyczynowców po początkujących. Największym powodzeniem cieszy się półmaraton, na który zgłosiło się prawie pół tysiąca zawodników. Po około 300 zmierzy się z dystansami 12 i 50 km. Ten ostatni trzeba przebiec, by mieć szansę na cenione wśród sportowców trofeum: Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Zdobywa go ten, kto w danym roku ukończy zimowy Bieg Piastów, Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach.

Sto osób pójdzie w marszu rekreacyjnym nordic walking. Współorganizatorem tej części zawodów jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów dokładają starań, by spełnić wszelkie wymogi stawiane zawodom sportowym w okresie pandemii koronawirusa. Dostęp do biura wydawania numerów startowych w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie będzie regulowany w taki sposób, by nie było w nim tłoku i osób postronnych, a start odbędzie się w podziale na grupy, które będą wyruszać na trasę co 10 minut.

Z tych samych powodów ograniczony jest program towarzyszący. Nie będzie biegów dzieci ani atracji dodatkowych, takich jak choćby animacje dla najmłodszych czy expo. Będzie za to – prowadzona na żywo z Jakuszyc – popularna audycja Radiowej Jedynki: Lato z Radiem. Reporterzy przyjadą na Letni Bieg Piastów już w czwartek, 27 sierpnia, by dokładnie relacjonować przebieg wydarzeń.

Sponsorem Głównym 8 Letniego Biegu Piastów jest KGHM Polska Miedź SA, Sponsorem Generalnym PKO Bank Polski, a Sponsorem Technicznym Brubeck. Zawody są wspierane także przez Nadleśnictwo Szklarska Poręba, które udostępnia trasy, miasta Jelenia Góra i Szklarska Poręba, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz przez PKP IC, Interferie i Termy Cieplickie.

Bliższe informacje i zapisy na www.bieg-piastow.plNapisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama