Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 11:37
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Hakerzy zaatakowali Łużyce Lubań

8 maja profil KS Łużyce Lubań na Facebooku został zaatakowany przez grupę hakerów ze wschodniej Azji.
Hakerzy zaatakowali Łużyce Lubań
Oceń

- Atak, poza wyrządzeniem straty w postaci zawieszenia naszego konta, miał na celu przede wszystkim kradzież środków pieniężnych z zarejestrowanej na portalu karty płatniczej. Na szczęście szybka reakcja oraz czujność naszych kibiców pozwoliła na ograniczenie strat - poinformował Marcin Kocuła, wiceprezes klubu.

- Niestety wykorzystaliśmy wszystkie ścieżki odwoławcze i stary profil zniknął bezpowrotnie. Musieliśmy więc założyć nowy, który został oczywiście w odpowiedni sposób zabezpieczony. Żal nam przede wszystkim społeczności, którą udało nam się zbudować wokół dotychczasowego konta, dlatego mamy ogromną prośbę. Lajkujcie i zapraszajcie do tego swoich znajomych. Wierzymy, że razem uda się nam odbudować to, co straciliśmy - dodał Marcin Kocuła.

Profil KS Łużyce Lubań na Facebooku znajdziecie tutaj.


Napisz komentarz
Komentarze
? 14.06.2020 17:13
To niezłe włamanie z azji... Każdy głupi dzieciak w przeglądarce Opera GX ma możliwość zmienienia lokalizacji przez VPN na Europę, Azję i Amerykę. I na dodatek zlokalizowanie prawdziwego adresu IP jest łatwe tak samo jak zmienienie go.

Gourangatm 09.06.2020 22:53
Na pewno atak był z Polski lecz użyli innej lokalizacji

Nikos 10.06.2020 12:34
Tzw. VPN

Vision Fly Project 09.06.2020 20:06
Przykro mi, że ich to też spotkało. W niedzielę 07.06.2020 moja strona na FB Vision Fly Projekt, którą tworzyłem przez ponad 3 lata została również zhakowana. Ktoś inny przejął nad nią kontrolę, aby przerwać ten proceder musiałem usunąć swój prywatny profil na FB. Rozumiem rozgoryczenie administratora KS Łużyce. W moim przypadku nie było strat finansowych. Od niedzieli Vision Fly Projekt wznowił swój profil na FB, aby mieszkańcy mogli ponownie podziwiać nasze miasto z powietrza. Pozdrawiam.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama