Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:36
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zjawiskowa PGE Nocna 11

- To jest najpiękniejszy bieg! I jeszcze ta śnieżyca na starcie! - komentował znakomity reporter i regularny uczestnik Biegu Piastów Jacek Hugo-Bader PGE Nocną 11 – trzecią konkurencję 44 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Atmosfera była gorąca, pogoda dość łaskawa, choć mocno wiało, a trasa bardzo wymagająca. Zwyciężyli Krzysztof Małkiński i Klara Moravcova.
Zjawiskowa PGE Nocna 11
Autor: Bieg Piastów
Oceń

Mistrz Polski w sztafecie Krzysztof Małkiński dziś był nie do pokonania. Wygrał z przewagą ponad minuty nad Arkadiuszem Posiadałą i Piotrem Skowronem, który po raz kolejny pokazał, że wraca do wysokiej formy. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się – jak wczoraj w trakcie Memoriału Stanisława Michonia – Klara Moravcova. Do najszybszego mężczyzny straciła zaledwie 102 sekundy, w open zajęła piąte miejsce. Świetnie pobiegła także jej koleżanka klubowa z Jablonca Tereza Hujerova (siódma open). Najszybszą Polką okazała się Dorota Kuźma – czwarta wśród pań.

Nocna odsłona Biegu Piastów po raz kolejny okazała się piękną przygodą dla uczestników. Mknęli po izerskich trasach w ciemnościach, z latarkami na głowach, co nie dla wszystkich było zupełnie proste. - Przydałyby się światełka na nartach – słyszeliśmy na mecie. Dzięki ochłodzeniu i opadowi śniegu (niewielkiemu, ale poprawiającemu sytuację) można było zadbać o trasę ratrakiem. Stała się bardzo szybka, a jej długość wynosiła ponad 13 kilometry. Jeśli ktoś trafił ze smarowaniem, zaliczał najszybsze kilometry sezonu. Jak choćby Mariusz Dziadkowiec-Michoń, który dzięki świetnie przygotowanym przez siebie nartom seryjnie wyprzedzał rywali.

Mężczyźni

1. Krzysztof Małkiński AZS AWF Katowice 36:18

2. Arkadiusz Posiadała UKS Rawa Siedlce Fischer Jakuszyce 37:26

3. Piotr Skowron Instruktor Jakuszyce 37:26

Kobiety:

1. Klara Moravcova Ski Klub Jablonec 38:00

2. Tereza Hujerova Ski Klub Jablonec 39:18

3. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec 42:00


PGE Nocną 11 ukończyło 283 osoby, w tym 87 kobiet.

Wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3186/

Kolejne biegi w ramach 44 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego w piątek, 28 lutego. Zawodnicy zmierzą się z dystansami na 6 km techniką klasyczną i na 30 km techniką dowolną.Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama