Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 19:13
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Sportowa Polska - rusza program

Wkrótce wystartuje tegoroczna edycja programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska. Środki przeznaczone do przyznania to ponad 200 milionów złotych. Czy nasze miasto spróbuje uszczknąć choć kruszynę z tego tortu?
Sportowa Polska - rusza program
Autor: Pixabay
Oceń

- Nowoczesne obiekty sportowe są niezbędne, aby w całej Polsce, każdy miał możliwość uprawiania sportu. Dlatego będę kładła szczególny nacisk na rozwój infrastruktury sportowej - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Celem programu jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całej Polski. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Z uwagi na ogólny charakter programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można starać się w ramach niniejszego Programu, zostały podzielone na trzy grupy.

Pierwszą stanowią zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również - w miarę możliwości - umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. W świetle dostępnych danych, nadal spora część populacji dzieci i młodzieży szkolnej nie ma dostępu do bezpiecznej i funkcjonalnej szkolnej infrastruktury sportowej.

Drugą grupą zadań są te, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym, służących przede wszystkim uprawianiu sportów olimpijskich, jak również obiektów umożliwiających szerokie upowszechnianie sportu.

W tej grupie wsparcie finansowe będą mogły otrzymać zadania dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej. Idealnym przykładem takiego obiektu "wydaje się być" hala lubańskiego MOSiR, pływalnia "Laguna" czy też główne boisko przy ul. Ludowej.

Obiekty dofinansowywane w tej grupie zadań dedykowane są w szczególności klubom sportowym, mogącym poszczycić się wymiernymi sukcesami sportowymi, jak i również tym, dla których zrealizowanie zadania inwestycyjnego będzie silnym bodźcem do rozwoju obecnej działalności.

Trzecią grupą zadań, są zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, dającej możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowiącej ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Ministerstwo Sportu zachęca do tego, aby nowo tworzona baza infrastrukturalna uzyskiwała uprzednio aprobatę społeczną oraz korelowała ze sportami uprawianymi na terenie oddziaływania inwestycji.

Wszystkie zadania inwestycyjne (powstałe obiekty sportowe), bez względu na to, w której grupie wyróżnionych zadań się znajdują, muszą mieć charakter ogólnodostępny. Dodatkowo w przypadku obiektów zewnętrznych, wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, był nieodpłatny.

Nabór wniosków przewidziany został na okres od 16 marca do 3 kwietnia 2020 r.


Napisz komentarz
Komentarze
lubaniak 19.02.2020 09:34
Szanowna redakcjo- bardzo proszę o zrobienie podobnego ujęcia (zdjęcia) bieżni sportowej oraz trybun na lubańskim stadionie. ( pełna fotorelacja byłaby super) Większość mieszkańców Lubania nie wie o czym mówimy. A jeszcze gdybyście zrobili fotoreportaż z podobnymi obiektami np. w Bogatyni ,Bolesławcu czy w Zgorzelcu - dopiero byłoby widać w jakiej czarnej du...e jesteśmy. W obecnych czasach tylko medialne nagłośnienie sprawy może zmusić odpowiedzialnych za wieloletnie zaniedbania !!! Nie można zasłaniać się brakiem KASY, jest mnóstwo programów z których można korzystać - TYLKO TRZEBA CHCIEĆ, chyba że napisanie wniosku przerasta to odpowiedzialne osoby.

Sportowiec 19.02.2020 13:47
Popieram w 100%! Aczkolwiek Bolesławiec ze sportem jest w tak samo ciemnej du*ie jak Lubań. Ale co my szukamy, wystarczy się przejechać do Pisarzowic :)

??????????? 19.02.2020 15:43
Nie wiesz co mówisz. Złotoustego nic nie zmusi, nawet nagłośnienie sprawy ? Napisać wniosek można, ale nadal nie widzę informacji bądź przeoczyłem ile wniosków złożył i ile środków pozyskał obecny fachowiec, no i najważniejsze ile wniosków odrzucili ze względu na braki błędy formalne ?

kibic 17.02.2020 18:47
Lubań pewnie znowu prześpi pieniądze a przecież gadali że stadion ma być nowy budowany

?????? 18.02.2020 08:43
Miał być basen na kamiennej a jest sikawka koło mosir także złotoustym się nie przejmuj ? czekamy na ścieżki rowerowe

Hala Mosir czeka na remont 17.02.2020 15:27
To teraz się nie wymigają że nie było czy że nie wiedzieli. Hala mosir czeka na remont. Ale czy zrobią, wątpię. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia burmistrza przed objęciem stanowiska i obecnie. Widać poprawę w wyglądzie szczególnie na polikach i na sport to nie wygląda, więc pozostaje tylko mieć cichą nadzieję na remont hali.

Mieszkaniec miasta 17.02.2020 12:39
O jak ja się cieszę, że to się pojawiło na waszej stronie. Czekamy na reakcję przede wszystkim pani Garuli, niech się wykaże bo ma ku temu wspaaaniałą okazję :)

?? 17.02.2020 13:59
Powiedzą brak środków w innych latach zrobimy, ta hala to wstyd. ??

Qw 18.02.2020 06:53
Pretensje proszę mieć do burmistrza. Widać jak wyglądają budynki użyteczności publicznej , różne obiekty i nie tylko ?

Lubaniak 18.02.2020 13:06
Jakby szefowie jednostek byli bardziej zaangażowani czyt. nie siedzieli na dup*ch, tylko wzięli się do roboty to całe miasto wyglądałoby inaczej, a już na pewno obiekty sportowe. Oczywiście burmistrz nie jest bez winy, bo nie wymaga. Taka pani Garula liczy tylko na to że ktoś za nią coś zrobi, gdzieś się podepnie i tak to się kręci od ponad 10 lat. Wszystkie obiekty jej podległe są w opłakanym stanie, a rok w rok 2 mln wydaje na działalność MOSiR. Pytam się na co?! Z innymi "dyrektorami" pewnie jest podobnie. Za robotę się wziąć, a nie kawka i bajerka od 9 do 15.

???? 18.02.2020 14:35
Skąd wziąłeś 2mln? Jest to kwota z budżetu miasta czy kwota z uwzględnieniem dotacji dla klubów sportowych które też są z budżetu miasta a której cześć trafia do mosir z tytułu najmu obiektów przez te kluby.

Lubaniak 18.02.2020 15:52
BIP MOSiR Lubań -> plan finansowy na 2019 rok. Polecam też lektury planów i rozliczeń z lat wcześniejszych. Kasa dla klubów idzie z miasta, mosir ma swój budżet niezależny - na utrzymanie obiektów, wynagrodzenia (to ciekawa pozycja) i inne rzeczy.

? 18.02.2020 19:23
Czyli miasto daje mosir Miasto daje klubom, a kluby cześć z tej dotacji dają mosir za korzystanie z obiektów . To ładnie się kręci, a na remont hali nie ma, przecież ten sufit, trybuny to wstyd.

fred 18.02.2020 23:06
Ja to bym ten mosir rozwiazal w cholere, co on robi? turniej dzudziaka raz w roku? 2 mln budzetu to jakies nieporozumienie! oddac zarzadzanie basenem orce, hale szkole nr4 tak jak jest w kompleksie, a stadion luzycom. 2 mln zostanie w kasie, a kluby niech sie utrzymuja z wynajmu obiektow.

lubaniak 18.02.2020 08:55
Palcem nie kiwnie, bo nikt od niej tego nie wymaga. Czy się stoi czy się leży 7 koła się należy !!!

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama