Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:45
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Zuzanna Gwiazdą, a Robert Sportowcem

Na piątkowej Gali Sportu ogłoszono wyniki plebiscytu i konkursu, które ostatnio wzbudzały wiele emocji w lubańskim świecie sportu. Tym razem puchary przypadły siatkarce i kolarzowi.
Lubań. Zuzanna Gwiazdą, a Robert Sportowcem
Oceń

„Karateka, pływak, tenisista, bokser, piłkarz, kolarz i siatkarka. Takiej rywalizacji u nas jeszcze nie było” – tymi słowami rozpoczynaliśmy w połowie października plebiscyt „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2019” i konkurs „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2019”. Po prawie czterech miesiącach przyszedł czas na ogłoszenie wyników rywalizacji. Podobnie jak w latach ubiegłych plebiscyt prowadzony był na łamach Ziemi Lubańskiej i miejskim Facebooku Lubię Lubań. O tym, kto zdobędzie tytuł Gwiazdy Sportu decydowali głosujący poprzez kupony z dwutygodnika i lajkujący na FB. Z kolei w konkursie zwycięzcę wybierała kapituła konkursowa (na podstawie osiągnięć sportowych). W trakcie całej zabawy złożono 309 kuponów i 2004 razy polubiono zdjęcia kandydatów do tytułu. Na Gali Sportu dokonano pełnego podsumowania wydarzenia.

- Szanowni Państwo, ile wysiłku włożyliście w to, żeby być tu, w tym miejscu tylko Wy wiecie - podkreślał Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Sport wyrobił w Was dyscyplinę wewnętrzną - bo trzeba rano wstać, czas wolny trzeba przeznaczyć na treningi, nawet na wakacjach trzeba trenować, czy to na zgrupowaniach czy indywidualnie. Wszystko to sprawia, że tylko Wy – zgromadzeni na Gali - wiecie ile tak naprawdę kosztuje Wasz sukces. Chciałbym Wam serdecznie za ten wysiłek podziękować. Wam sportowcom, za to, że przez tą codzienną pracę być może w przyszłości, ale na pewno już teraz, staracie się jak najlepiej reprezentować Lubań, staracie się być najlepszymi. Chciałbym również podziękować Wam trenerom, za ten wysiłek intelektualny i fizyczny oraz za poświęcenie, bo swoją pracą pomagacie tym młodym ludziom rozwijać się. Zaś rodzicom i rodzinom dziękuję za wsparcie. Jednocześnie z góry wszystkim gratuluję uczestnictwa i nominacji. Dla mnie wszyscy jesteście zwycięzcami i wzorem do naśladowania. Bardzo Was proszę, o kolejne 12 miesięcy tej ciężkiej pracy. Dla Was, dla trenerów, dla rodzin, dla Lubania, a może w przyszłości również dla Polski. Wszystkiego najlepszego - gratulował burmistrz.

W tym roku, już w pierwszych dniach trwania plebiscytu na prowadzenie wyszła reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Lubań, Zuzanna Wieczorek. Liderka mając na swoim koncie 4393 punkty została bezsprzeczną Gwiazdą Sportu Miasta Lubań 2019. Zwycięstwo dali jej internauci i czytelnicy Ziemi Lubańskiej, choć w mniemaniu tych drugich tytuł powinien zdobyć Jakub Cepuchowicz pływający w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA Lubań. To on zebrał najwięcej punktów za pośrednictwem kuponów, jednak ostatecznie mając 3711 punktów zajął drugą lokatę. Trzecie miejsce na podium, jednogłośnie przez czytelników i lajkujących przypadło ubiegłorocznej Gwieździe, czyli reprezentantowi Bojan Boks Lubań, Mateuszowi Urbanowi (2421 punktów). Czwarte miejsce zajął Robert Kendzia z Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań (1215 punktów). Piąta lokata przypadła Oskarowi Maciągowi grającemu w Klubie Sportowym Łużyce Lubań (910 punktów), zaś szósta Dawidowi Stodolnemu z Klubu Sportowego SAMURAJ Lubań (795 punktów). Na siódmym miejscu uplasował się Mateusz Brański z Uczniowskiego Klubu Sportowego TS SPARTA Lubań (743 punkty).

Kapituła konkursowa w składzie: Małgorzata Garula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, Bartosz Kuświk, wydawca dwutygodnika „Ziemia Lubańska” oraz Kamil Glazer, Przewodniczący Rady Miasta Lubań zdecydowała, że na tytuł Sportowca Roku Miasta Lubań 2019 zasłużył Robert Kendzia reprezentant Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań.

W trakcie Gali Sportu Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński uhonorował medalami „Za Zasługi dla Miasta Lubania” Antoniego Gilewskiego i Andrzeja Krawczyka, wieloletnich działaczy Klubu Sportowego Łużyce Lubań. Przewodniczący Rady Miasta Lubań, Kamil Glazer w momencie wręczania odznaczeń podkreślał, że z uwagi na 75. rocznicę powstania klubu, ten moment jest tym bardziej wyjątkowy. Medale za promowanie miasta i za zasługi włożone w jego rozwój oraz pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców Rada Miasta Lubań przyznała uchwałami jeszcze w maju. Gala Sportu była świetną okazją do przekazania odznaczeń.

Po wręczeniu medali, pucharów, nagród, pamiątkowych dyplomów i podziękowań przystąpiono do mniej oficjalnej części imprezy. Ogłoszenie wyników plebiscytu i konkursu, które było transmitowane na żywo można nadal zobaczyć na Facebooku Lubię Lubań. Gratulujemy sportowcom oraz klubom i dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy na bieżąco śledzili przebieg plebiscytu.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
? 17.02.2020 03:20
Lubańska hala to obciach.

☹️ 13.02.2020 18:17
Zastępca musi siedzieć cicho bo taka hierarchia. Ale gość przynajmniej ma wiedzę na czym polega sport, trenował kulturystyka miał pasję a burmistrz? Nieraz czytam że jeździ gdzieś rowerem. Ale dlaczego go na rajdzie nie widziałem. Obawa przed zadyszką? Po co robić hale jak lepsza jest pluskawka za kilka mln zł. Przecież ta hala to wstyd, na zdjęciu wewnątrz paskudnie to wygląda. Ale kwota tych 3mln wkładu własnego przy dotacji dała by piękna hale ale po co. Lepsza pluskawka aby temat basenu na kamiennej zamknąć.

Szyszunia 12.02.2020 12:01
Dzień dobry, A za czyje to pieniążki taka szopka?

Sportowiec 11.02.2020 22:18
Naturalnie, że tylko sportowcy wiedzą ile ich trudu kosztuje osiągnięcie danego wyniku. Przecież miasto nie robi nic dla sportu. Wszystko te młode gwiazdy sportu muszą załatwiać na własną rękę. Pływalnia się sypie, kartingi od lat leżą odłogiem, skatepark to kpina( nawet nie ma co porównywać do tego w Bolesławcu), hala sportowa to żart(nic dziwnego, że jedyny klub siatkarski nie chce tam grać ani trenować i woli jeździć do Biedrzychowic). Ładna mi promocja miasta... Wstyd, że miasto powiatowe, a nie ma porządnych obiektów sportowych. Ale oczywiście nie ma pieniędzy... Wszystkie wioski i miasta dookoła sobie radzą, a sam Lubań już nie.

Andrzej 12.02.2020 08:26
Zapomniałeś wspomnieć o sztucznym boisku, które po otwarciu na gorąco zamiast na siebie zarabiać całą zimę stoi nieużywane. Marketing MOSiR i pani dyrektor 1 klasa.

Krzysiek 11.02.2020 21:28
Życzę wszystkiego najlepszego laureatom. Sukces zawdzięczacie przede wszystkim sobie, trenerom i wsparciem rodziców. P.S. Aruś, oby tak Tobie coś konstruktywnego dało się w końcu osiągnąć. Daj bosche, oj daj :)

? 10.02.2020 20:58
Burmistrz, pucharki kurzem znajdą. Starosta lepsze nagrody daje.

Sportowiec 11.02.2020 07:13
Oboje dają nagrody na żenującym poziomie, może na waciki starczy ale na pewno nie na rozwój zawodnika.

? 11.02.2020 12:24
Najważniejsze jest zdjęcie, najlepiej jeszcze przed wyborami jak to się nie wspiera kluby a w rzeczywistości o sporcie ma się znikome pojęcie. Jest bo jest bo tak trzeba i to jedno z zadań. A że zawodnik da sobie spokój lub zmieni barwy na klub w Warszawie bo tam przynajmniej ma wsparcie finansowe to co tam. Niech idzie. Z całym szacunkiem dla zastępcy bo on przynajmniej coś sobą reprezentuje i ma pojęcie o sporcie.

Sportowiec 12.02.2020 06:30
Zastępca nie ma o niczym pojęcia. To że jest nauczycielem wychowania fizycznego niewiele pomaga. Trzyma front z burmistrzem, że kluby to tylko problem dla miasta. Oni nie mają zielonego pojęcia jakie są potrzeby zawodników. Co do zdjęcia to masz rację, jest najważniejsze dla tych dwóch panów.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama