Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Remont drogi dla rolników

Gmina Lubań zakończyła kolejną drogową inwestycję - rolnicy mają do dyspozycji kolejny odcinek nowej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Radostowie Górnym.
Remont drogi dla rolników

Autor: Gmina Lubań

30 listopada ub. r. Gmina Lubań złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi do gruntów rolnych - Radostów Górny ” do Inspektora Terenowego w Jeleniej Górze. Po pozytywnej weryfikacji wniosku 24 czerwca 2019 r. podpisana została umowa przyznania pomocy. Komisyjny odbiór zrealizowanych zadań nastąpił 2 października z udziałem Przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

- Zadanie zostało wytypowane do realizacji z uwagi na stan istniejącej nawierzchni, który nie pozwalał na bezpieczny przejazd z uwagi na liczne nierówności, dziury, koleiny oraz brak prawidłowego odwodnienia. Zrealizowany zakres robót dotyczy odcinka drogi o długości 693,0 m  zlokalizowanego w Radostowie Górnym, który obejmował kompleksowe wykonanie drogi o pełnej konstrukcji podatnej i półsztywnej z podbudową i z warstwą jezdną asfaltową - mówi Wójt Gminy Lubań, Zbigniew Hercuń.

Wymienione zadanie zostało wykonane dzięki dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach środków przeznaczonych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Całkowita wartość zadania wyniosła 438 403,41 zł, udział przyznanej dotacji to 145 530,00 zł  

Zmodernizowane drogi zapewnią bezpieczny i wygodny dojazd do pól, poprawiając warunki pracy rolników w każdych warunkach pogodowych. Wpłyną na lepsze warunki komunikacyjne na terenach wiejskich i ułatwią transport rolniczy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Teo 17.10.2019 09:46
Panie Wójcie i cała Władzo Gminy! To dobrze że drogi polne są remontowane ! Ale jako mieszkańcy domagamy sie starania i nacisk na powiat czy kto tam ma w zarządzaniu drogo przebiegające przez miejscowości naszej Gminy ,te chyba są ważniejsze niż polne!! W tych czasach żeby nie było wygodnej szerszej ,wyprostowanej z chdnikem jezdni przez wioski ! Przecież w Henrykowie jest wąsko i kręto ,a w Pisarzwicach to juz tragedia ! Nie dość że wąsko , brak możliwosci wymijania się , zakręt na zaktecie to wdzędzie krzaczory !!! Wstyd !!, Rządzicie już prawie rok i żadnych efektów ! Wstyd przed gośćmi i turystami !!!

Cel 17.10.2019 20:28
Drogi należą do powiatu gmina nie jest wina tylko powiat wystartuj i spróbuj zmienić.

Czarek 16.10.2019 19:55
Dalszy odcinek koszmar, ale chwalmy się

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
festiwal nowogrodziec
500lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IgorTreść komentarza: To już będą wiedzieć kto gdzie jest, za co płaci, co robi, gdzie się melduje, co załatwia ... Wszystko ! Inwigilacja jak w KoreiData dodania komentarza: 23.05.2025, 11:55Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: ktosiek kumacjuszTreść komentarza: Po pierwsze trumny nie zbeszcześcili tylko razem z trumną pochowali do nowej, po drugie żadnych rzeczy a tym bardziej poświęconych (u ewangelików nie święci się rzeczy wodą święcona ani niczym innym :) nikogo nie pozbawiono. JEDYNIE SARKOFAG trafił do konserwacji!Data dodania komentarza: 23.05.2025, 11:35Źródło komentarza: Co z pomnikiem Wincklera? "Miał wspaniały sarkofag, a została mu zwykła trumna i kopiec ziemi"Autor komentarza: Alumn czyli kleryk.Treść komentarza: Teraz poczytajcie sobie w mediach, co to była za organizacja -grupa- "Chuligani Wolnego Miasta". I jakie ślady pozostawiała na ciałach swoich liderów. Będzie kolorowo. To lepszy dokument niż ten tu opisany. Nie da się go bez bólu usunąć.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:46Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: Kalendariusz.Treść komentarza: Udogodnienie w czasach dalej trwającej rewolucji cyfrowej, ale i kolejny , teraz już prawie globalny sposób kontroli, nad każdym obywatelem. Spełnia się przepowiednia Stanisława Lema. Przypomnę młodym obywatelom, że Stanisław Lem urodził się we Lwowie (ówcześnie na terenie II Rzeczypospolitej), najprawdopodobniej 13 września 1921 roku, w rodzinnym mieszkaniu, przy ulicy Brajerowskiej 4, w zamożnej rodzinie żydowskiej, jako jedyne dziecko Samuela Lehma (1879–1954), lwowskiego lekarza i Sabiny Wolner (1892–1979). Był futurystą , autorem wielu poczytnych, wśród polskiej młodzieży książek.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:33Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywać
ReklamaPowiat Lubań
Reklama