Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Autor kryminałów w bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu przygotowała niespodziankę dla miłośników powieści kryminalnych. Gościem „Galerii nad Schodami” lubańskiego Ratusza był bowiem Ryszard Ćwirlej przez krytyków uznawany za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”.
Autor kryminałów w bibliotece

Autor: MiPBP

Pisarz swoją karierę zawodową zaczynał jako reporter i dziennikarz radiowy oraz telewizyjny. Jest posiadaczem pięciu nominacji i dwukrotnym laureatem nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał również nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej 2014 roku.

Podczas spotkania pod hasłem „Damsko – męskie spojrzenie na zbrodnię”, autor wspominał narodziny powieści kryminalnej w Polsce, opowiedział o początkach własnej działalności pisarskiej i motywacjach, które skłoniły go do podjęcia się takiego wyzwania. Zdradził także, że często korzysta z uprzejmości byłych pracowników Milicji Obywatelskiej w celu uwiarygodnienia fabuły swoich książek.

Nie zabrakło także czasu na dedykacje, wspólne zdjęcia i krótką wymianę zdań z czytelnikami. Była również możliwość zakupienia powieści autora.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marekk 02.10.2019 20:40
Byłem i nie żałuję. Pan Ćwirlej okazał się uroczym gawędziarzem. Prawdziwym trofeum zaś jest jego autograf na książce, zakupionej podczas spotkania.

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
festiwal nowogrodziec
500lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IgorTreść komentarza: To już będą wiedzieć kto gdzie jest, za co płaci, co robi, gdzie się melduje, co załatwia ... Wszystko ! Inwigilacja jak w KoreiData dodania komentarza: 23.05.2025, 11:55Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: ktosiek kumacjuszTreść komentarza: Po pierwsze trumny nie zbeszcześcili tylko razem z trumną pochowali do nowej, po drugie żadnych rzeczy a tym bardziej poświęconych (u ewangelików nie święci się rzeczy wodą święcona ani niczym innym :) nikogo nie pozbawiono. JEDYNIE SARKOFAG trafił do konserwacji!Data dodania komentarza: 23.05.2025, 11:35Źródło komentarza: Co z pomnikiem Wincklera? "Miał wspaniały sarkofag, a została mu zwykła trumna i kopiec ziemi"Autor komentarza: Alumn czyli kleryk.Treść komentarza: Teraz poczytajcie sobie w mediach, co to była za organizacja -grupa- "Chuligani Wolnego Miasta". I jakie ślady pozostawiała na ciałach swoich liderów. Będzie kolorowo. To lepszy dokument niż ten tu opisany. Nie da się go bez bólu usunąć.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:46Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: Kalendariusz.Treść komentarza: Udogodnienie w czasach dalej trwającej rewolucji cyfrowej, ale i kolejny , teraz już prawie globalny sposób kontroli, nad każdym obywatelem. Spełnia się przepowiednia Stanisława Lema. Przypomnę młodym obywatelom, że Stanisław Lem urodził się we Lwowie (ówcześnie na terenie II Rzeczypospolitej), najprawdopodobniej 13 września 1921 roku, w rodzinnym mieszkaniu, przy ulicy Brajerowskiej 4, w zamożnej rodzinie żydowskiej, jako jedyne dziecko Samuela Lehma (1879–1954), lwowskiego lekarza i Sabiny Wolner (1892–1979). Był futurystą , autorem wielu poczytnych, wśród polskiej młodzieży książek.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:33Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywać
ReklamaPowiat Lubań
Reklama