Gdzie kupić ubezpieczenia samochodowe w Lubaniu

  • 08.10.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie kupić ubezpieczenia samochodowe w Lubaniu
Obowiązkowe OC trzeba wykupywać co roku, a dobrowolnie można do tego dołożyć autocasco, assistance, NNW oraz ubezpieczenia szyb, opon i ochrony prawnej. Gdzie nabyć jedną lub kilka z tych polis w Lubaniu? Da się to zrobić w towarzystwie ubezpieczeniowym, u agenta ubezpieczeniowego bądź w multiagencji albo przez Internet. Omówmy po kolei każdą z tych możliwości.

W towarzystwie ubezpieczeniowym

W Lubaniu działają przedstawicielstwa kilku towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu można się udać do jednego z nich, wykupując wybrane polisy. Czy jest to optymalne rozwiązanie? Na pewno nie, ponieważ nie daje gwarancji, że uda się trafić na najkorzystniejszą na rynku ofertę. Jest to bardzo mało prawdopodobne, jeżeli bierze się pod uwagę propozycje tylko jednego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Nie mając wglądu w polisy dostępne w innych firmach, trudno oczekiwać, że akurat przypadkowo wybrane towarzystwo zaoferuje najtańsze OC czy najlepsze autocasco. Dlatego przed zakupieniem ubezpieczenia powinno się sprawdzić, na jakie warunki można liczyć w różnych firmach. Można to zrobić u agenta ubezpieczeniowego bądź w multiagencji albo przez Internet. Poniżej omawiamy oba te sposoby.

U agenta ubezpieczeniowego bądź w multiagencji

Podobnie jak w każdym większym i mniejszym mieście, tak i w Lubaniu swoje usługi oferują indywidualni agenci ubezpieczeniowi oraz multiagencje specjalizujące się w sprzedaży polis komunikacyjnych wielu firm. Skorzystanie z ich wsparcia jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kupowanie ubezpieczenia w konkretnym towarzystwie, bez sprawdzenia pozostałych ofert. Podczas spotkania z agentem jest to możliwe, ponieważ dysponuje on polisami wielu firm, których zarówno cenę, jak i zakres gwarantowanej ochrony może szybko porównać indywidualnie dla każdego klienta z osobna.

Aby agent mógł wyliczyć składkę i sprawdzić warunki poszczególnych polis w wielu towarzystwach, wystarczy poinformować go o swoich potrzebach, wymaganiach i możliwościach, a następnie podać informacje na temat swojej osoby oraz pojazdu, dla którego chce się znaleźć ubezpieczenie. Dysponując wszystkimi niezbędnymi danymi, agent wprowadza je do swojego wirtualnego kalkulatora, w krótkim czasie sprawdzając ceny polis w wielu firmach. Przy okazji można zadać mu ewentualne pytania dotyczące konkretnego ubezpieczenia.

Przez Internet

Kierowcy zarówno z Lubania, jak i dowolnej miejscowości w Polsce nie są ograniczeni do ofert dostępnych bezpośrednio w towarzystwach bądź u agentów albo w agencjach ubezpieczeniowych. Istnieje również możliwość kupna polis komunikacyjnych przez Internet. Jednak zanim się wybierze jedną z ofert, należy mieć pewność, że jest ona najlepsza pod względem zarówno ceny, jak i ochrony. Taką gwarancję daje porównanie polis w wielu firmach, na co pozwalają specjalne kalkulatory online, takie jak np. http://kalkulator-ubezpieczen.pl/.

Aby sprawnie zestawić ze sobą oferty z różnych towarzystw, w formularzu dostępnym na stronie należy podać wymagane informacje, które dotyczą m.in. historii ubezpieczeniowej, wieku i sytuacji osobistej kierowcy, a także różnych parametrów auta, np. nazwa modelu, rok produkcji czy pojemność silnika. Po uzupełnieniu formularza w ciągu kilku chwil pojawia się tabela z wynikami, w której najkorzystniejsze oferty umieszczono na samej górze.

Podsumowując, kierowcy z Lubania, którzy są zainteresowani kupnem ubezpieczeń komunikacyjnych, powinni je nabyć u agenta bądź w agencji ubezpieczeniowej albo przez Internet. Tylko te metody dają pewność znalezienia najlepszej oferty.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: