Wakacje last minute - o czym pamiętać, zanim zabukujesz?

  • 11.09.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Wakacje last minute - o czym pamiętać, zanim zabukujesz?
Wyjazd last minute słusznie kojarzy nam się z niską, atrakcyjną ceną. Wynika ona z tego, że tour operator woli zapewnić nam przyjemny urlop taniej, niż ponosić koszt niezarezerwowanego przez nikogo miejsca. Jednak aby złapać prawdziwie korzystną ofertę "na ostatnią chwilę" musimy się trochę napracować, a także wykazać elastycznością względem terminu naszego urlopu. Jak zabrać się do wyszukiwania wycieczek last minute? Co powinniśmy wiedzieć, zanim kupimy taki niecodzienny, korzystny cenowo wyjazd od biura podróży?

1. Jak szukać ofert last minute

2. Co warto wiedzieć o terminach

3. Jak zaplanować urlop last minute

Jak szukać ofert last minute

Jeżeli chcemy złapać naprawdę ciekawą opcję na wyjazd, musimy się odpowiednio do tego przygotować. Dobrym pomysłem jest ustawienie sobie tzw. alarmu last minute, czyli swoistego powiadomienia na telefon lub e-mail, które informuje nas natychmiast, jeżeli na rynku tour operatorów pojawi się oferta spełniająca nasze wymagania. Dzięki temu możemy szybko zareagować i mamy większą szansę na "upolowanie" wyjazdu w naprawdę atrakcyjnej cenie. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem https://dreamtours.pl/last-minute.

 

Co warto wiedzieć o terminach

Decydując się na urlop last minute musimy być świadomi tego, że jest to okres już po sezonie, czyli po wakacjach. Z tego względu, jeżeli chcemy jechać w ciepłe miejsce, powinniśmy szukać atrakcyjnych propozycji raczej na południu Europy lub w krajach egzotycznych, jak np. Kuba. Wybierając się we wrześniu czy październiku do Rzymu czy Barcelony nadal będziemy mieli gwarancję pięknej pogody, jeżeli jednak zdecydujemy się na północne kraje, możemy już nie załapać się na ciepły, przyjemny okres. Z drugiej strony wyjazdy last minute zwykle oznaczają, że w wybranym przez nas miejscu będzie mniej turystów, niż w sezonie, co jest szczególnie dobrą informacją dla osób lubiących zwiedzać miejsce, do którego jadą.

 

Jak zaplanować urlop last minute

Musimy być świadomi, że prawdziwe last minute zwykle oznacza, że wykupujemy wyjazd z niewielkim wyprzedzeniem, np. tygodnia czy dwóch. Wtedy możemy zyskać największą zniżkę w cenie, jednak z drugiej strony musimy być w stanie dopasować nasz urlop w pracy do terminu tego wyjazdu. Z tego względu nie jest to opcja dla każdego, jednak zdecydowanie warto polować na wycieczki, jeżeli możemy wziąć wolne od pracy w dowolnym terminie. Dzięki last minute miejsca takiej, jak Majorka, Seszele czy Teneryfa mogą być dużo tańsze, a przez to osiągalne dla naszego portfela.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: