Ubezpieczenie do USA - ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

  • 12.04.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie do USA - ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?
Podróż do USA to dla bardzo wielu osób spełnienie turystycznych marzeń. Jest to jednak kosztowne przedsięwzięcie wymagające przygotowań na szeroką skalę. W ich ramach trzeba uwzględnić zakup ubezpieczenia, bez którego koszty wyjazdu mogą znacząco przekroczyć planowany na ten cel budżet.

 

Podstawowym powodem, dla którego wyjazd do USA bez ubezpieczenia podróżnego jest bardzo złym pomysłem, są koszty leczenia w tym kraju – należą one do najwyższych na świecie. Obowiązują tam inne niż w Polsce standardy w zakresie opieki medycznej, a astronomiczne ceny świadczeń nawet samych Amerykanów przyprawiają o zawrót głowy.

 

Wyobraźmy sobie, że np. poślizgnęliśmy się na schodach – za założenie gipsu, pobyt w szpitalu i transport medyczny do Polski zapłacimy ok. 160 000 zł. Zapalenie gardła i gorączka? Za wizytę u lekarza, który wypisze stosowne leki, dostaniemy rachunek na ok. 5700 zł. Podobnych przykładów można podać znacznie więcej – dopasowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczenia turystyczne na wakacyjnapolisa.pl pomogą uniknąć kłopotów i bardzo dużych wydatków.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia to podstawa!

 

Najistotniejszym elementem polisy na wyjazd do USA jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Im wyższa suma gwarantowana tego ubezpieczenia, tym lepiej – powinna ona opiewać na co najmniej 200 000 zł. Nie ma co na tym oszczędzać – może się bowiem okazać, że polisa nie pokryje w stu procentach wszystkich wydatków na leczenie i część rachunków trzeba będzie opłacić z własnej kieszeni – co nie zmienia faktu, że w rachubę wchodzą pokaźne kwoty.

 

Zakup polisy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia to nie wszystko. Polisa na wyjazd do USA powinna także zawierać pakiet assistance oraz ubezpieczenie NNW i OC w życiu prywatnym. Trzeba mieć także na względzie pewne opcje, dzięki którym zakres ochrony ubezpieczeniowej da się dopasować do indywidualnych potrzeb.

 

Wariantów do wyboru jest dużo, m.in. ubezpieczenie bagażu, chorób przewlekłych, ciąży, sprzętu elektronicznego, na wypadek opóźnionego lotu etc. Obowiązuje ważna zasada: zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń mają zapewniać kompleksowe zabezpieczenie, również od strony finansowej.

 

Ile kosztuje polisa na wyjazd do USA?

 

Stany Zjednoczone nie są tanim kierunkiem, więc nie opłaca się tam jechać na krótko – zwłaszcza że odległość jest spora. Dwa tygodnie to minimum – trzeba mieć kilkanaście tysięcy złotych (przy założeniu, że uda się „upolować” bilety lotnicze w naprawdę niskiej cenie). Przy takiej kwocie polisa turystyczna to „groszowy” wydatek. Ubezpieczenie na dwutygodniowy wyjazd do USA (cel: wypoczynek i zwiedzanie) kosztuje od ok. 84 zł do ok. 323 zł.

 

Gdzie w Lubaniu po najtańszą polisę?

 

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup polisy online. Formalności – włącznie z porównaniem ofert – nie zajmują więcej niż kwadrans. Warto zapoznać się z poradnikiem https://wakacyjnapolisa.pl/kraje/podroz-do-usa/ i uzyskać szereg cennych informacji pozwalających należycie przygotować się do wyjazdu do USA.

 

Jedna polisa – szereg korzyści

 

Nie ma znaczenia, czy do USA wybieramy się na własną rękę, czy z biurem podróży. W każdym przypadku optymalna polisa jest na wagę złota (nie bazujmy na ubezpieczeniach kupowanych w pakiecie z wycieczką, ponieważ nie gwarantują solidnej ochrony), gdyż za Oceanem troska o zdrowie jest niezmiernie kosztowna. Ochrona ubezpieczeniowa adekwatna do konkretnych potrzeb to gwarancja spokojnego urlopu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: