W jaki sposób może pomóc doradca kredytowy?

  • 27.04.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
W jaki sposób może pomóc doradca kredytowy?
Który kredyt hipoteczny będzie najkorzystniejszy? Jaka oferta kredytowa na samochód będzie najlepsza? Osoba, która na co dzień nie ma do czynienia z takimi rzeczami, może być oszołomiona ofertami, jakie zaczną do niej spływać z najróżniejszych stron. Nie da się tak łatwo wybrać tej jednej jedynej oferty. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób korzysta z instytucji doradcy kredytowego.

Dobry doradca kredytowy

Kim tak naprawdę jest doradca kredytowy? Jest to osoba, która pomaga swoim klientom wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową pośród innych, jakie dostępne są na rynku. Czy opłaca się z taką osobą współpracować? Jak najbardziej, ponieważ można zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz nerwów, a także pieniędzy. Doradca kredytowy informuje również swoich klientów odnośnie do prawa bankowego oraz kredytowego.

Uwaga! Doradca kredytowy nie bierze żadnych pieniędzy od swoich klientów. Jego zarobkiem są prowizje, jakie wypłaci mu dana instytucja, z której oferty klient skorzystał. Im korzystniejsza będzie umowa dla banku, tym więcej zarobi doradca kredytowy. Klient teoretycznie nie płaci nic. Praktycznie - i tak jakiś koszt zostanie przez niego poniesiony, ale nie powinien on tego zauważyć.

W czym pomaga doradca kredytowy?

Jak już było powiedziane - doradca kredytowy pomaga wybrać najkorzystniejszą ofertę. Przy czym zdecydowana większość osób jest pewna tego, że owa osoba korzysta z ofert sponsorowanych, czyli ja Ci zapłacę, a Ty polecaj tylko mój kredyt. Nie, to nie działa w ten sposób. Aby przekonać klientów, że tak faktycznie nie jest, działanie doradcy regulowane jest przepisami prawnymi.

Aby móc zostać osobą wykonującą taki zawód należy posiadać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Jeżeli ktoś takie pozwolenie ma, to można być pewnym, że mamy do czynienia z rzetelną osobą, biorącą pod uwagę wszystkie możliwości, a nie tylko jednego banku. Doradca kredytowy nie patrzy na dokładną nazwę banku, ale najkorzystniejsze warunki finansowe, jakie oferuje on swoim klientom.

Kiedy korzystać z pomocy doradcy?

Jeżeli ktoś stara się o kredyt rzędu kilkuset złotych, paru tysięcy, to nie zawsze istnieje konieczność skorzystania z usług takiej osoby. Dopiero kiedy ktoś stara się o potężniejszy kredyt, jak np. hipoteczny, to można poprosić o pomoc. Doradca kredytowy to osoba, która jest pomocna zawsze wtedy, kiedy nasza wiedza odnośnie do usług bankowych jest minimalna. Jest również pomocny wtedy, kiedy nie mamy czasu na to, aby studiować samodzielnie wszystkie oferty, jakie spływają do nas z najróżniejszych stron.

Pomoc doradcy przydaje się również wtedy, kiedy mamy wątpliwości odnośnie do umowy. Nie każdy bowiem posiada na tyle wiedzy, aby zając się dopełnianiem wszystkich formalności. Z usług doradcy szukają również osoby, które chcą, aby ktoś w sposób rzetelny i mniej skomplikowany wyjaśnił im wszystkie zapiski w umowie, jakie zawsze przedstawia im bank. W takich to sytuacjach pomocną osobą staje się doradca kredytowy, który w sposób indywidualny podchodzi do klienta.

Artykuł powstał przy współpracy z https://intuum.pl/

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: