Filmy historyczne, które musisz zobaczyć

  • 05.08.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Filmy historyczne, które musisz zobaczyć
Niektórzy uwielbiają filmy historyczne - bo faktycznie, można je albo kochać, albo się ich nienawidzi. Jedno jest pewne - ciężko jest odwzorować coś, co już kiedyś się wydarzyło i to w taki sposób, aby każdy fan historii był zadowolony. Jak poznać więc dobry film historyczny? Postanowiliśmy, że najlepiej będzie, jeśli przedstawimy wam kilka naszych typów najlepszych filmów z tego gatunku. Jeśli, jakimś cudem, nie oglądaliście któregoś z nich - musicie to szybko nadrobić.

"Lista Schindlera"

Ceniony na całym świecie film Stevena Spielberga, który opowiada historię niejakiego Oskara Schindlera, czyli cenionego przemysłowca, który podczas II Wojny Światowej ryzykował wszystko, a przede wszystkim swoje życie, aby ratować innych ludzi. Jako właściciel fabryki, która mieściła się niedaleko krakowskiego getta, codziennie obserwował wielkie cierpienie różnych ludzi. Postanowił więc, że wykorzysta swoją pozycję do tego, aby nieść im pomoc. Chciał ratować naród żydowski przed nieuniknioną śmiercią w obozach koncentracyjnych. Wstrząsający film, który ociera się o miano wybitnego.

"Pianista"

Film, który stworzył Roman Polański. Produkcja, którą nagrodzono trzema Oscarami. Polański postanowił w nim opowiedzieć historię Władysława Szpilmana - polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia. Wybitnego wirtuoza klawiszy. W filmie pokazane jest upodlenie, jakiego doświadczali ludzie w tamtych czasach. Polański doskonale zobrazował również realia życia w czasie okupowanej Warszawy. Jeśli jakimś cudem należycie do osób, które nie widziały jeszcze filmu "Pianista" - jest to coś, co koniecznie musicie nadrobić. Nie można przejść obok tego filmu obojętnie.

"Apollo 13"

Coś zupełnie z innego tematu niż dwa poprzednie filmy. Mamy tutaj przedstawioną historię trzech astronautów - Jima Lovella, Freda Heise'a i Jacka Swigerta, którzy w 1970 roku zostali przydzieleni do rutynowego lotu Apollo 13. Niestety, w wyniku wybuchu zadanie to przeradza się w prawdziwą i desperacką walkę o życie załogi. Wszyscy robią, co mogą, aby sprowadzić astronautów z powrotem na Ziemię. Jeśli oglądaliście ten film - wiecie, co działo się później. Jeśli nie - koniecznie to nadróbcie.

To oczywiście nie są jedyne filmy historyczne, które są warte naszej uwagi. Ale celowo wybraliśmy właśnie takie. Oczywiście jeśli macie swoje typy - możecie się nimi z nami podzielić. Zdradźcie nam jakie są według was najlepsze filmy historyczne, które można obejrzeć online na dostępnych w Polsce platformach streamingowych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: