Rozbity gang akcyzowy. Członkami grupy między innymi biznesmen i policjant

  • 05.08.2022, 10:59 (aktualizacja 05.08.2022, 11:54)
  • Źródło: CBŚP
Rozbity gang akcyzowy. Członkami grupy między innymi biznesmen i policjant…

Podziel się:

Oceń:

Grupa działała na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego i na terenie Niemiec. Służby zatrzymały m.in. dwóch podejrzanych o kierowanie gangiem, biznesmena, policjanta czy eksperta od kalibracji urządzeń rozdrabniających tytoń oraz maszyn służących do produkcji papierosów.

Członkowie grupy nie płacili danin przewidzianych w obrocie wyrobami akcyzowymi, głównie tytoniem. Z ustaleń śledztwa wynika, że tytoń był sprowadzany do Niemiec z Bułgarii, a następnie przemycany do Polski, gdzie trafiał do nielegalnych krajalni tytoniu oraz fabryk papierosów. Gang działał na terenie wielu województw, przede wszystkim lubuskiego i dolnośląskiego, a także na terenie Niemiec.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, w tym policjanta. Podczas akcji zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono dwa luksusowe samochody o wartości ok. pół miliona zł, ponad 17 tys. zł w gotówce oraz dwie koparki kryptowalut, a wartość cyfrowych aktywów jest nadal szacowana.- czytamy na stronach CBŚP.

Wstępne uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu działania grupy oszacowano na kwotę blisko 200 mln zł. Grupa działała od 2019 roku do połowy 2021 roku na terenie UE, kiedy to nastąpiło pierwsze uderzenie w gang. W Prokuratorze Regionalnej we Wrocławiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwóm osobom zarzuca się kierowanie tą grupą. Dodatkowo zatrzymanym grozi odpowiedzialność za przestępstwa karno-skarbowe czy pranie pieniędzy. Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Źródło: CBŚP

Zdjęcia (6)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krypto-Kopacz
Krypto-Kopacz 05.08.2022, 19:41
Nie ma zakazu na....koparki kryptowalut. Legalnie można takie zakupić w internecie.
lubaniak
lubaniak 05.08.2022, 18:00
Zawsze, w takich sytuacjach, zastanawiałem się czy karanie takich ludzi jest właściwe. A może zacząć wykorzystywać ich pomysły, żeby faktycznie zacząć zarabiać?
Jan
Jan 06.08.2022, 21:15
Jakie tu ich pomysły ????? Kradzież innym firmom co płacą podatki i akcyzy za produkcję trucizny...
StrzelającyPalec
StrzelającyPalec 05.08.2022, 13:25
Powinni kroić na terenie Niemiec. U nas oolicja bardziej wyczulona jest.
Kuchcik
Kuchcik 05.08.2022, 13:21
Amatorszczyzna pelna geba. Na moja kuchnie na ksieginkach, gdzie gotuje pozywny ryz nie ma mocnych. Kafebiba! pozywny ryz dla wszystkich!
Optymista
Optymista 09.08.2022, 12:58
Kuchcik, nie odwracaj uwagi, Księginki, jak każda dzielnica a gdzie Ty gotujesz to i tak wszyscy wiedzą lepiej weź się do roboty pasożycie jeden

Pozostałe