Klinika Lalek już w niedzielę w Zgorzelcu

  • 02.08.2022, 09:40 (aktualizacja 08.08.2022, 10:40)
  • Źródło: MDK Zgorzelec
Klinika Lalek już w niedzielę w Zgorzelcu

Podziel się:

Oceń:

Zgorzelec zaprasza w sierpniu na dwa poruszające spektakle. W najbliższą niedzielę legendarna już Klinika Lalek zabierze widzów w "Kosmiczną Podróż Guliwera", a w ostatnią niedzielę sierpnia teatr Mirgo, bez słów wystawi spektakl "Echa".

"Kulturą w miasto" to cykl działań zgorzeleckiego domu kultury, które mają przybliżyć szeroko rozumiana kulturę i sztukę mieszkańcom regionu. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, będzie można obejrzeć dwa poruszające spektakle, dla których sceną będzie przestrzeń miejska ulicy Bohaterów Getta.

Pierwszy to „Kosmiczna Podróż Guliwera” – spektakl dla dzieci i dorosłych teatru Klinika Lalek. Na magicznym statku Guliwera popłyniemy do gwiazd lecz na podobieństwo meteorytu spadnie z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z  informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderzy prosto w okręt Guliwera i złamie go wpół. Następnie potoczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.

„Kosmiczna Podróż Guliwera” – teatr Klinika Lalek
niedziela, 7 sierpnia godz. 21:00

Drugi spektakl to „Echa” w wykonaniu teatru Migro. To przedstawienie bez słów, inspirowane książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”. Jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Odwołuje się do wspomnień, ale również pamięci przyszłych pokoleń.

„Echa” – teatr Migro
niedziela, 21 sierpnia godz. 18:00

Źródło: MDK Zgorzelec

Zdjęcia (1)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bolec
Bolec 06.08.2022, 17:53
Ja tam wolę gumowe lalki, wąskie w pasie i gibkie jak młoda brzózka.
koneser
koneser 06.08.2022, 10:28
No ja nie wiem. Mam podziw dla ludzi, którzy umieją tworzyć sztukę, a spektakle Kliniki zawsze robią wrażenie monumentalnością i pozytywnym przesłaniem.
Ale jak w Leśnej magistrat zorganizował imprezę z okazji 30-lecia działalności tego teatru, to oczekiwałam, że dowiem się coś więcej o tych artystach. Nie przedstawiono jednak żadnej historii ich twórczości ani dokonań, a włodarz nazwał jego twórcę w oficjalnym wystąpieniu „mistrzem rzeźbienia w gó..nie”. Prezent wręczono w taki sposób, że wyglądał on jak jałmużna dla żebrzących, których na nic nie stać.
Więc się tak zastanawiam, czy prawdziwa sztuka pozwoliłaby sobie na takie traktowanie?
Chalina
Chalina 06.08.2022, 01:03
Puszczają na miasto arrrtystów?
Łał!!
Miija
Miija 06.08.2022, 00:27
A Lubań kultura omija szerokim łukiem 🙄 Przedstawienie o Guliwerze wspaniałe!
Gonzo
Gonzo 05.08.2022, 13:39
Najlepsze lalki to są w tęczowej. Bierzesz z parkietu na górę i łubudu..
Bylica piołun
Bylica piołun 02.08.2022, 22:05
Brawo za taką inicjatywę !!!

Pozostałe